Když to bolí, řeže a pálí při močení

Bolest v oblasti močového měchýře, časté nucení na močení, byť s malým množstvím moči, pálení při močení, kalná moč někdy s příměsí krve, nevolnosti a někdy i zvýšená teplota. Zánět močových cest je postrachem mnoha žen i dívek. Přitom rozhodně není radno ho podceňovat. Opakující se akutní onemocnění může přejít do chronické fáze, a nakonec může poškodit i ledviny. Rozhodně není dobré jej přecházet.

625687c1ea85aobrazek.png

Co s tím? K lékaři nebo rovnou do lékárny?

Cystitidu, tedy zánět močových cest, způsobují bakterie, nejčastěji Escherichia coli, běžně žijící ve střevním traktu. Zevním přenosem z konečníku se mohou šířit do močových cest, kde se množí. Proto pacientky od lékaře často odcházejí s receptem na antibiotika. Lidstvo se bez jejich pomoci zatím neobejde, jenže čím častěji je užíváme, tím větší odolnost si vůči nim škodlivé mikroorganismy vytvářejí. A časem nemusí pomoci už vůbec. A to i v případě opakovaných infekcí močových cest.

Proč se to děje?

Záněty močových cest se často opakují, protože po prodělaných zánětech dochází bohužel ke změnám na sliznici močového ústrojí a na postižených sliznicích se bakterie lépe uchytí. Až 80 % žen, které prodělaly 2 a více infekcí močových cest, prodělají znovu další onemocnění.

Pokud se jedná o akutní zánět močových cest, můžete ve své lékárně žádat lék Canephron, který je volně prodejný a řeší hned 3 potíže, které jsou nepříjemné a Canephron  vám může rychle ulevit.

  • pomůže ulevit od bolesti a křečí
  • pomáhá léčit zánět
  • pomáhá vypláchnout bakterie z močových cest

Opakující se zánět v močových cestách a bakteriální biofilm

Někteří původci urogenitálních zánětů jsou schopni vytvářet takzvaný „biofilm“ a velmi dobře v něm fungovat. Život v biofilmu přináší bakteriím řadu výhod, mezi ně patří i zvýšená odolnost vůči antimikrobiálním látkám, tedy i vůči antibiotikům. Biofilmy jsou složité struktury, v nichž mohou žít bakterie jak jednoho, tak i více různých druhů. Mají různé funkce a také mezi sebou komunikují pomocí chemických signálů. Jednotlivé bakteriální kolonie i samotný biofilm je chráněn speciální tekutinou, která se nazývá „matrix“. Obsahuje řadu chemických látek a má za úkol chránit společenství před vnějšími vlivy: před antimikrobiálními látkami, UV zářením, změnou pH, osmotickým šokem a dehydratací.

Jak na ně?

Existují látky rostlinného původu, které mají schopnost rozvrátit fungování biofilmu na základě znemožnění komunikace mezi jednotlivými bakteriemi. To nakonec vede k selhání ochranných systémů biofilmu. Takovou látkou je například kyselina rozmarýnová obsažená v rozmarýnu.

Zeměžluč, libeček a rozmarýn. Jejich kombinace, respektive kombinace v nich obsažených účinných látek včetně zmíněné kyseliny rozmarýnové, jsou hlavními léčivými složkami přípravku Canephron® a jsou tou správnou volbou k léčbě jak akutních, tak i opakujících se zánětů močových cest.
62568775056c5obrazek.pngCanephron® lze užívat samostatně nebo i v kombinaci s antibiotiky. Canephron® může pomoci ulevit již od prvních nepříjemných a bolestivých příznaků infekce.

Canephron® obalené tablety je volně prodejný lék k dostání bez receptu v lékárně. Více informací si můžete přečíst na www.canephron.cz.

Canephron® obalené tablety je lék k vnitřnímu užití. Před použitím si pečlivě přečtěte příbalový leták. Použití tohoto tradičního rostlinného léčivého přípravku je založeno výlučně na zkušenosti z dlouhodobého použití.
6256878233688obrazek.png

Reklama