Můj příběh není  veselý, je spíše hodně smutný.

Před třemi lety jsem se vydala letecky se svým přítelem do Bulharska - letěli jsme v neděli. Moji rodiče a další příbuzní se vydali auty do Chorvatska. Byl zrovna pátek. Teta Maruška ještě celý den byla v práci, a po návratu z ní vyrazili na cestu. Zatímco my měli  perfektní ubytování, perfektní jídlo, počasí a moře taky super, oni měli zajištěný příšerný kemp někde na Istrii, který byl v nějaké zátoce, kde se spíš držela samá špína. My chodili po hospůdkách a dopřávali si to nejlepší, co Bulharsko nabízí. Oni si museli vařit z konzerv.

My si takhle užívali tři dny - od neděle do úterý. V úterý večer koukám na mobil, tam jsem objevila jednu přijatou zprávu. Její znění:  "16. 7. umřela teta Maruška. Selhalo jí srdíčko." Já když tu zprávu četla, jsem tomu nemohla věřit. Ta moje vitální padesátiletá teta, že umřela??? To přece není možné. No samozřejmě jsem probrečela zbytek dovolené, která tak krásně začala. S mými příbuznými jsem v kontaktu nebyla, jen když jsem přijela (v neděli), tak mi vyprávěli, co hrozného tam prožili. Táta hrozně vynadal mojí mámě, že mi tu zprávu poslala, že mi zkazila dovolenou. Ale já za to byla ráda, protože - jak už jsem psala - přiletěli jsme v neděli, a v pondělí ráno nás čekal pohřeb :-(.

Teta prý před dovolenou asi musela něco tušit - nechala se totiž pojistit pro případ smrti. Myslím, že tohle napadne málokoho.  A prý ještě řekla: "Kdyby se se mnou něco stalo, tak abyste neměli moc velké starosti." Určitě to tušila.

Moji rodiče toto zažili už jednou - před dávnými lety jeli se strýcem na Slovensko na Senec na dovolenou. V karavanu ho chytl infarkt, a zemřel tam.
Nevím, jestli je to nějaký úděl, že zrovna na dvou dovolených se toto stalo  našim příbuzným...
Moji rodiče už od té doby, co se to stalo s tetou Maruškou, nikam nejezdí, dovolené tráví doma.

Tak i takhle může dopadnout dovolená :-(.

Nicki


Milá Nicki, to je moc smutný příspěvek. Přeji už samé šťastné dovolené vám i rodičům. Bolest časem přebolí a jistě se ještě na nějakou dovolenou vypraví. Nemá přeci smysl jen sedět doma a myslet na nejhorší.  Hodně štěstí!

Dnes s heslem: Cizí neštěstí potěší!
Jak snášíte noční cestování?
Je někdo ve vašem okolí větší zmatkař, s kým proto nerada cestujete?
Ztratilo se vám něco nebo jste zapomněla před cestou cosi vyzvednout, zaplatit, odnést, vypnout?

Jak prožíváte cestovní horečku a která byla ta pravá horečková?
Zmatkujete před cestou a jste nerozhodná?
Bloudíte v cizích zemích?
Máte nějaké kuriózní zážitky?
Byla jste teď na dovolené a prožila pořádnou cestovní horečku? Ne? Posledně byla horší?
Napište nám o tom.

Cestujete do exotických zemí za dobrodružstvím a za exotickými chorobami?
Kde jste byla na poslední dovolené? Jezdíte na dovolenou na stejné místo?

Jste konzervativní a manžel vás nutí do dobrodružství nebo je to naopak?
Jste pro adrenalin na doraz?

Reklama