O politice a T. G. Masarykovi píše čtenářka Simič. Té se nejvíc líbí náš první prezident. Asi není sama.

Já tedy doufám, že se nad dnešním tématem nemračíte, milé čtenářky. A Simič děkuju za příspěvek.


Hezký, i když poněkud zamračený den.

Myslím, že nad dnešním tématem se bude mračit i spousta čtenářek. Ale třeba se mýlím. Co se mě týká, poslední dobou mě politika spíše rozčiluje a zvedá ze židle. Takže já, abych si zachovala optimistický pohled na svět a normální tlak, tak se o politiku moc nezajímám. Zatím jsem v ní totiž nenašla skoro nic užitečného a prospěšného, co by stálo za zájem a boj. Vím, že tím, že politiku tak nějak neřeším a ignoruju, nic nezískám. Ale na druhou stranu spíš o víc přijdu, když se budu politikou intenzivně zabývat. Hlavně a v první řadě bych přišla o rozum a následně i o zdraví.

Jen je škoda, že u nás má prezident tak malé pravomoce a slouží vlastně jen jako reprezentační loutka. Nebylo by vůbec od věci, kdyby se pravomoce rozšířily, kdyby měl náš prezident širší pole působnosti a větší vliv. Moc se mi líbí náš úplně první prezident - Tomáš Garrigue Masaryk. Sice jsem ho nezažila, ale hodně jsem o něm četla. Musel to být neskutečně hodný, pracovitý, čestný a spravedlivý člověk. Měl jistě ten správný cit pro danou věc, věděl, o čem mluví a co činí. A všechno to činil pro lid, nikoliv pro sebe. A tak by to mělo být stále. Prezident by měl být jako matka, která chce pro své děti jen to nejlepší a udělá pro to možné i nemožné. Mějte hezký den a nenechte si ho pokazit ani zamračeným počasím, ani politikou.

Vaše Simič

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

A co vy, milé čtenářky, zajímáte se o prezidenty?

Tématem dne je: Prezident.

  • Zajímáte se o politiku, a tedy i o prezidenta?
  • Byly jste volit prezidenta?
  • Co si myslíte o Václavu Klausovi a Miloši Zemanovi?
  • Máte nějaké zajímavé zážitky, příběhy, zkušenosti... s prezidenty?
  • Zajímají vás prezidenti v historii naší země?

To vše a ještě mnohem víc budeme probírat. Už jste četly nový článek o našem prvním prezidentovi T. G. Masarykovi, který by dnes slavil narozeniny? A soutěžíte o Masarykovu výzvu?

A kromě toho jako vždy jedna ze čtenářek získá za svůj příspěvek úžasnou knihu A. Indridasona: Propasti. Je to další ze severských detektivek, máte se na co těšit. Příspěvky posílejte dnes 7. 3. nejpozději do 14.30 hodin na e-mailovou adresu níže. Ještě upozornění - pokud byste poslala fotku, musí jít (kvůli autorským právům) o vaši fotku a jejím zasláním dáváte redakci souhlas k jejímu bezplatnému uveřejnění v tomto tématu.

  • Redakční e-mail: redakce@zena-in.cz
  • Předmět: PREZIDENT

kniha

Reklama