Víte, co je teď v Hollywoodu velkým hitem? Krajkové nebo síťované rukavičky bez prstů. Pravda, sice moc nezahřejí, ale parády v nich naděláte až až.

Podobné rukavičky mají dlouhou historii. Krajkové návleky z hedvábné jemné pleteniny se nosily už v době rokoka. Tehdy byla v módě takzvaná hodinková délka rukávů, ale nebylo žádoucí, aby slunce opálilo alabastrově bílou pleť předloktí. Takže rukavičky nejen zdobily, ale i chránily. V empíru se zase nosily krátké balonky, a dlouhé rukavice tak nahrazovaly rukávy. A tak bych mohla pokračovat obdobím biedermeieru až po secesi.

Teprve ve dvacátých letech je vystřídaly o něco praktičtější prstové rukavice. Ale ty krásně romantické krajkové a síťované v úplné zapomnění nezapadly a dnes zažívají opět slavný návrat.

A jak vidíte na našich obrázcích, můžete je nosit jak do společnosti, tak k bundě a kalhotám.

rukavice

Jak se vám líbí? Nosila jste je někdy? Pořídíte si je teď?  • Zaujalo vás dnes něco vtipného či zajímavého? Neváhejte a pošlete nám svůj tip na e-mail: redakce@zena-in.cz a my ho, bude-li skutečně zajímavý, zveřejníme.
  • Vracejte se dnes (středa 21. října 2009) každou hodinu na magazín Žena-in.cz, čtěte články, diskutujte... můžete tak vyhrát v naší soutěži! Více zde: Vraťte se každou hodinu na Ženu-in a vyhrajte tisícovku!
Reklama