Americký zpěvák Moby byl v předvečer víkendového Sázavafestu, na kterém vystupoval, velmi dobře naladěn.

Mobyho špatné kritiky na jeho novou desku v českém tisku neznepokojují. „Nečtu kritiky, ale naštěstí v jiných novinách byly na moji desku dobré recenze. Existuje hodně novinářů, kteří mě nemají rádi. Musím se samozřejmě smířit s tím, že mě všichni nemají rádi,“ řekl Moby.

„Děláme několik typů show. Některé jsou pro velké festivaly a některé se hodí do malého prostoru. Dnes večer to bude festivalové, zahraji asi čtyři nebo pět skladeb z nové desky. Moje dnešní show bude hlavně plná hitů,“ uvedl Moby.

Zpěvák Prahu navštívil poprvé v roce 1992. „Celkem jsem v Praze byl asi desetkrát nebo dvanáctkrát. Praha je krásné a magické město, proto tady žije tolik Američanů,“ uvedl Moby.

moby„Je hodně míst, která mám rád. Kdybych měl všechny jmenovat, byl bych tady hodně dlouho. Ale místa, která opravdu miluji, jsou Hongkong a Nový Zéland,“ uvedl zpěvák.

Moby o své nové desce hovoří slovy: „Je taková lidská, dýchá a je melancholická. Chtěl jsem udělat něco zranitelnějšího a něco takového s pokorou. Není pro masové publikum. Udělal jsem ji ve své ložnici a doufám, že hodně lidí si jí bude ve svých ložnicích chtít poslechnout.“

Koncert, který v České republice Moby odehrál a nemůže na něj zapomenout proběhl v roce 1999. „Byl jsem dost nemocný, měl jsem chřipku, vysokou horečku a na pódiu jsme měli technické problémy,“ vzpomíná Moby.

„V současné době vzniká hodně taneční muziky. Dříve bylo obtížnější něco složit, ale teď k tomu potřebujete akorát počítat,“ uvedl ke vzniku své desky Moby.

Mobyho fanoušci si myslí, že jeho hudba je ideální k tělesnému styku. Moby s tím však moc nesouhlasil. „Já nevím, sex jsem neměl 15 let,“ vtipkoval zpěvák. Zároveň podotkl, že jeho dřívější alba možná byla k sexu vhodná, ale v roce 1996 natočil album Animal Rights, což je velmi temná deska, a Moby si myslí, že by se hodila akorát k sexu ve vězení. „Nevím, proč si o mě všichni myslí, že abstinuji. Dřív jsem hodně pil, a kdybych měl játra o 20 let mladší, byl bych naložený v lihu od rána do večera,“ pobavil zpěvák přítomné novináře.

Moby kromě skládání muziky také rád fotografuje. „Můj strýček byl fotografem deníku The New York Times a on mě k této zálibě přivedl. Výbavu jsem dostal od něj. Rád fotografuji dav nebo prázdnotu,“ řekl zpěvák.

Máte rádi Mobyho muziku?

Reklama