Do boje proti mobilním telefonům vyráží čtenářka Mandzarik. Proč nemá tyto šikovné mašinky symbolizující dnešní uspěchanou a přetechnizovanou dobu ráda, to se dočtete právě v této novince...

Mít mobilní telefon je dnes absolutně běžné. Proč ale nemá mobily ráda čtenářka Mandzarik? To se dočtete níže...


Milá redakce, objeví - li se veselé historky s mobilem, pak je na místě pozdvihnout hlas i proti nim a udržet tak konstantní náladu. Nedá se nic dělat, nemám ráda mobil. Popouzí mě melodie v taškách občanů, leze mi na nervy halas kolemjdoucího s přístrojem u ucha, nesnáším opakované vyzvánění v průběhu pěti minut. Je přece nad slunce jasné, že to nevezmu ani příště. Proč ten tupo nenapíše zprávu ? Tu si přečtu, až se mi bude chtít. Ano, v otázce mobilů jsem misantrop. Ti chytří už pochopili, druzí marně zvoní. Stačí jednou, ne ? Až se mi bude chtít, zavolám zpět. Nebo ne.
Nostalgicky vzpomínám na staré zlaté časy pevné linky. A ještě radši vzpomínám na telefonát na číslo 5026 - naše pevná linka v třetihorách. Telefon znamenal dobrodružství. Kdo to je ? A co chce ? Něco se děje !
Zazvonil. Přístroj většinou obsluhoval otec. Zvedl sluchátko a dále jen cituji : „Prosím ?“ „To je pan XY ?“ „Ano.“ „Tady pošta. Máme pro vás telegram. Vezměte si, prosím, tužku a papír. Máte ?“ „Ano.“ „Pište si, prosím, píšete si ?“ „Ano.“ „Takže - v sobotu ...máte ?“ „Ano.“ „a v neděli - máte to ?“ „Ano“ „bude tma, jak v prdeli. Nashledanou.“ To aspoň byla zábava !
Jak ráda bych utopila ten svůj krám, který mi imrvére nabízí připojení k netu, GPS ajánevímcoještě, a vrátila se k oslavě Grahama Bella a jednoznačného crrrrrrrr  crrrrrrr.

Protivná,
Mandzarik

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 11. dubna 2011: Mobilní telefony a vyzvánění

  • Zažila jste nějakou veselou historku s mobilem?
  • Máte specifické vyzvánění? A jaké?

Posílejte mi své příspěvky na toto téma dnes (11. dubna 2011) do 15.00 hodin na e-mailovou adresu redakce (viz níže). Posílat můžete buď své vyzvánění nahrané na server YOUtube a okořeněné nějakým vysvětlením, proč právě toto vyzvánění máte, anebo humorné historky s mobilním telefonem. Váš text ať je dlouhý alespoň jako tento odstavec, tedy pokud chcete mít větší šanci na uveřejnění a na získání dárku: oranžová mini USB dálkovou myš Saitek a modrá podložka pod ní značky DATALINE. Do předmětu vašeho mailu nezapomeňte napsat heslo (také níže).

mys