Máte rádi mořské motivy? Poradíme vám, jak rozveselit koupelnu či dětský pokojík, a vyrobíme si závěsný mobil plný rybiček, mušlí a korálků.     

Připravíme si především slupovací barvy (window color), předlohy s mořskými motivy, průhlednou tvrdou fólii (používá se do laserových tiskáren), silonový vlasec, drát (0,6 až 0,8 mm), směs nejrůznějších korálků (nejlépe vypadají skleněné) a menších mušliček, nůžky, jehlu.

Ze všeho nejdříve si vybereme zajímavé mořské motivy, které se nám budou na závěs hodit. Rybičky, hvězdy, mořské koníky, mušle, šneky. Ty si potom namalujeme na tvrdou fólii.
Nejprve obtáhneme konturou obrysy (obrázek) a až dokončíme poslední obrázek, už můžeme ty první vyplňovat barvami, protože kontura je mezitím zaschlá. Barvy vybíráme tak, aby nám ladily tam, kde bude mořský mobil viset. Do dětského pokojíčku můžeme použít pestřejší škálu barev, do sladěné koupelny nám stačí dvě, tři vzájemně ladící barvy. Zajímavý efekt vznikne, když do sebe sousedící barvy "zapustíme" pomocí párátka. Musíme ale pracovat s mokrou barvou, tedy ihned po nanesení (obrázek)
TIP: Volný prostor na fólii, který vznikl kolem velkých motivů, vyplníme obyčejnými kolečky namalovanými bez kontury. Také je využijeme na dozdobení mobilu.

Než nám barvičky zaschnou, připravíme si "mořskou vlnu" z drátu a korálků.
Drát zkroutíme do tvaru vlnky a na konci zatočíme (obrázek). Druhý konec necháme rovný, aby se nám lépe navlékaly korálky. Střídáme malé, velké, různé barvy, aby byla vlna pestrá. Opět se snažíme sladit korálky s odstíny window color, které jsme používali.

Přibližně za pět hodin budou barvy suché (může se lišit podle značky window color) a vy můžete motivy vystříhat z fólie.

Ustřihneme si několik, různě dlouhých, kousků silonového vlasce. Na konec přivážeme vždycky něco těžšího, abychom měli vlasec pěkně napnutý. Vhodné jsou třeba mušličky, které jsme si dovezli z dovolené u moře.

Navlékáme střídavě motivy z window color (dírky do nich děláme jehlou nebo špendlíkem), korálky, mušličky, puntíky. Na místě jednotlivé dílky udržíme pomocí uzlíku.

Jednotlivé vlasce potom přivážeme na vlnku z drátku a korálků. Na tu ještě uvážeme jeden vlasec, za který celý mobil zavěsíme.

Mořský mobil můžeme pověsit i na hřebík na zeď, potom ale nevynikne tak pěkně jako zavěšený v prostoru, kde se pořád maličko pohybuje.

Celé fotoalbum najdete ZDE