Jak moc si my Češi neustále na něco stěžujeme si uvědomila čtenářka Tana M., když opustila rodnou hroudu a přesídlila na britské ostrovy...

Milá redakce, a ženy in

Zamýšlela jsem ,jak vlastně působíme jako Češi ve světě. Když jsem před sametkou/ ultra light violet/, tedy revolucí emigrovala , nikdy jsem si nepřipouštěla ,že mnoho problémů mně přinese vlastně moje česká povaha. Ale co ten nejvyšší , tedy asi osud chtěl, nebo nechtěl, musela jsem přijmout pozitivní přístup západní civilizace. Rychlý přístup ke všem problémům.
Jen při obyčejném dotazů,: „Jak se ti vede?,,....... vždy, nebo ve většině případu odpovídáme..... „nic moc, stojí to za ..... , starou bačkoru. Stále si stěžujeme.S ničím nejsme spokojení. Jsme pesimisté.
Když jsem žila v Anglii, tuto větu jsem nikdy z úst Angličana neslyšela.
Vždy , i když se byly přátelé ve velkých problémech..... museli se stěhovat, změnit práci, bydliště,nikdy jsem z jejich úst neslyšela: „ máme se špatně“, stojí to za......!
Vždy jsem si to zdůvodnila , tím, že vlastně západní společnost myslí pozitivně ,reálně,optimisticky. Mají kladný přístup k problémům. Tento přístup je vždy lepší než, ten náš staročeský...... s odpovědí, „mám se na .......,“ .
Ale o tom jsem moc nechtěla psát.
Chtěla jsem psát o tom,jak je západní společnost připravená ke všem změnám, například stěhování.V Anglii se lidé v produktivním věku stěhují až 8x za život. Ze stěhování za novou prací, novým životem si nedělají žádný problém. Vystěhují celý dům na zahradu, nebo předzahrádku ..... vyvěsí tabuli.... For sale..... vše na prodej a co je možné to ještě prodají sousedům. To u nás moc nefunguje.
O snadné identifikaci českých žen podle igelitových tašek všude ve světě jsem už psala. Článek měl velmi velký a pozitivní ohlas.
Hezký slunečný den s optimismem.

Tana M

Text neprošel redakční úpravou


DNEŠNÍ TÉMA ZNÍ: Co Čech, to pesimista? Myslíte si, že jsme národ stěžovatelů a naštvaných lidí? Své příspěvky můžete posílat na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Reklama