cl.jpgFoto: Známí neznámí se souhlasem Martina Hoffmana

Co vás přesvědčilo ke spolupráci na filmu Známí neznámí?
Přesvědčil mě scénář – je inteligentní a má „lehké nohy“. Je tam komedie, je tam drama a řekl bych, že je to celé dobře namíchané. A musím říct, že komunikace ze strany produkce byla a je velmi milá a profesionální. Rozhodl jsem se tedy vrátit se trochu na Slovensko, které mám v paměti a srdci z dob mého dětství. Jasné, je to jiné, ale stále dobré.

Jak byste popsal postavu, kterou hrajete?
Leoš je asi v nějaké existenční krizi, ale velmi to neukazuje, což je mi sympatické. Je inteligentní, trochu ironický, ne příliš šťastný. Ale ve společnosti přátel pookřeje, dokud nedostane celkem špatný nápad.

Vaší filmovou partnerkou je herečka Petra Polnišová. Jak jste si sedli?
Petra Polnišová je úžasná. Jsem s ní velmi rád. Myslím, že jsme celkem fajn dvojka. Máme sklony dělat kraviny a navzájem se bavit.

Se štábem Zuzany Mariankové jste se pracovně střetli asi poprvé. Jaká vládla atmosféra na place a jak probíhalo natáčení?
Atmosféra na place byla vstřícná, cítil jsem se tam velmi dobře. Moc jsme se neflákali, pracovalo se dost intenzivně, ale na kolegy a štáb jsem se vždy těšil. Zuzany Mariankové si velmi cením. Je hloubavá, klidná, má v sobě jakousi jemnost, v její přítomnosti mám chuť být poslušný. Zdá se mi, že má na mě dobrý vliv! A mimochodem – Tomáš Maštalír je opravdu skvělý zpěvák, až mi je líto, že nenatáčíme muzikál. Jednoduše, „zatím si po proudu cestu volí…”

Tato komedie reflektuje naše životy, jejichž součástí jsou výdobytky moderní technologie. Co to podle vás vypovídá o době, ve které žijeme?
Žijeme v takové době, v jaké žijeme. Ano, mnohé mobilní telefony jsou zřejmě černými skřínkami mnohých životů.

Pro koho je podle vás tento film určený?
Týká se každého z nás. Můžeme se při něm celkem dobře bavit a někteří se můžou i občas trocha stydět. Věřím, že to bude zábavný film, který má v sebe lehkost, humor, překvapení a kdo bude chtít, může se i zamyslet. Teda, když se na to bude cítit.

Zdroje: Martin Hoffman, Press kit filmu Známí neznámí, Youtube