Děkuji čtenářce Řince za její příběh. Být z pěti sourozenců to musela být dobrá sranda. A být nejmladší nemuselo být špatné. Řinko, za příspěvek vám moc děkuji…

Bylo nás skutečně pět.

sourozenci

Čtyři holky a kluk.Já jsem tak  zvaný vejškrabek,narodila jsem se 16let od nejstarší sestry.Mamince bylo tehdy 40 let,dneska by byla slavná i tehdy dostala řád zasloužilé matky.Píšu bylo,protože dnes jsme již jen tři a to tři holky,nejstarší,prostřední a já.Svoji nejmilovanější sestru chodím navštěvovat na hřbitov,stavím se i u bráchy.Z nejstarší sestrou jsme dobré kamarádky ale ta prostřední mi leží v žaludku padesát let.Občas se vidíme ale nemusíme se.
Ona je totiž takzvaná  krkna od mala a byla taková i na mě.
Rodiče neměli peněz moc žilo se z jednoho platu maminka šetřila na všem ale dobře jsme se měli to jo,nedostatkem jsme netrpěli.
Já jako prcek už vůbec ne a ještě jsem byla tatínkův mazánek.
Tahle naše Alena již pracovala a po výplatě si kupovala(pokud  byly banány)šlehačku,cukrářské piškoty a to doslovně žrala a mě nedala ani kousek.
Víte jak mi bylo?S otevřenou pusou jsem na ni koukala a brečela.Pláč přecházel ve zlobu a byla jsem na ni dost zlá.Chtěla mě namlátit ale zasáhl taťka a dostala ona.Záviděla mi i hodinky,které jsem dostala v první třídě pod stromeček.Prostě to neměli a museli si na všechno vydělat to byla její slova.Mě ale bylo pět let.
Ona ve své podstatě není zlá ale tahle dětská křivda ve mě zůstala.
Bráška mě taky šidil ale tomu se směju.Měla jsem spalničky,teplotu a mamka rozložila piškoty,dětskou výživu na stolek a hráli jsme si na prodavače.Jak myslíte,že to dopadlo?Mě zbyly papírky a brácha všechno sežral.Bylo mu patnáct a mě pět.
V té době chodil s klukama kouřit a mě tahal všude sebou tak mě také zaučoval ale to už je jiná kapitola.

řinka
Tento text nebyl redakčně upraven


I od vás ostatních čekám vážné i nevážné příběhy na téma:

Co vám nejhoršího provedl váš bratr, nebo sestra.

Co nejhoršího jste jim na oplátku provedla vy?

Na vaše příběhy i úvahy se těším na e-mailu

redakce@zena-in.cz

A jednu z vás odměním překvapením. Které snad zahřeje…

Reklama