Nabízejí vám ho poklidné lesy a kopce nedotčené přírody, ale i opulentní servis čerstvě renovovaného Falkensteiner Genuss & Wellness hotelu v hornorakouském Mühlviertelu.

64eef75592053obrazek.png

Okolní krajina jen na dohled jižním břehům Lipna a Šumavy nabízí zádumčivá panoramata s mechem porostlými žulovými útvary, staršími než Alpy a provázené legendami a mýty. Třeba takový Jankusmauer se otvírá jen o Vánocích, ale kdo do něj vstoupí, je zajat zlem. Anebo Bucklweh-Luckn, kdo se jím protáhne, navždy ho přestanou bolet záda. To už zní lákavě, že? V malém kostele svatého Tomáše am Blasenstein se v malé kryptě nachází pozoruhodně zachovalá mumie Lederne Franzl. Jak mohlo její tělo vydržet tak zachovalé více než 250 let? Dále malebná říční údolí a magická lesní zákoutí, která sloužila před tisíci lety jako kultovní shromaždiště.

64eef7732a4b1blobid0.png

Skvělá místa pro sportovní trénink na kole nebo po svých. V dosahu máte i tři kvalitní golfová hřiště GC Mühlviertel St. Oswald-Freistadt, spíše horského charakteru, pak rovinaté GC Donau u Feldkirchenu a pestře kombinované SternGartl. Všechny tři osmnáctijamkové. Anebo postačí jen lehké vycházky, kdy ztratíte pojem o čase a pouze čerpáte nekonečnou energii přírody.

64eef786e1872obrazek.png

Její mírná kopcovitá krajina s důležitým prvkem v podobě často přítomného větru se odráží i v hotelovém areálu a nabídce jeho léčebných procedur. Jejich cílem je vytvořit hlubokou relaxační cestu pro tělo, mysl i duši. Koncept je navíc inspirován havajským duchem Aloha a panoramatickými výhledy do přírody. Procedury Genuss für mich kombinují klasické masáže Lomi Lomi Nui s využitím zdejších teplých a studených kamenů. Falkensteiner Genuss a Wellness hotel Mühlviertel (v překladu Mlýnská čtvrť) vydělený z městečka Bad Leonfeldenu mezi poli a lukami prošel rekonstrukcí s investicí pěti milionů eur a nově otevřen byl v dubnu. V estetice hotelu se kombinují rustikální prvky, povětšinou díla místních řemeslníků, s moderním designem, volný nábytek nese často známé italské značky. Na dvojnásobek byla zvětšena relaxační zóna a fitness centrum, v celém Acquapura Natur Spa nechybějí samozřejmě ani sauny. Renovací prošla i restaurace s vysokou kulinářskou kvalitou, vycházející z regionální produkce.

64eef7cb76678obrazek.png

Vybrat si můžete ze 117 pokojů, z toho 20 apartmánů nebo pokojů deluxe, ceny se pohybují od 160 až po 250 eur za osobu a noc, aktuálně se poskytuje 20% sleva.

64eef7ee1aee9blobid0.png

Pokud by vás snad přepadl stesk po domově, můžete využít i přeshraničního výletu na Stezku v korunách stromů, první a nejhezčí svého druhu v Česku. Autem tam jste za pětadvacet minut a v rámci pobytu v hotelu získáte vstup zdarma! V zimě pak máte na dosah skiareály nejen na Lipně, ale i na rakouském Hochfichtu, kde nabízejí také výhodné společné balíčky.

64eef80a91881obrazek.png

Rozhodnutí přijet může ovlivnit i výrazně udržitelný koncept s využitím obnovitelných materiálů, rozšířené výroby solární energie, slevy za výměny prádla nebo příjezd ekologicky šetrným dopravním prostředkem.

64eef838b7a78obrazek.png

Zkrátka well-being all-inclusive po všech stránkách.

Reklama