Vyhlášení Oskarů se nezadržitelně blíží, 23. března je tu cobydup a potenciální držitelé se těší, jak budou ze srdce všem děkovat. Ale ouha, letos je jiný koncept – výherci se budou muset spokojit s pouhými 45 sekundami, jinak budou taktně vyhnáni ze scény.

Tento rok totiž organizátoři ceremonie rozhodli, že se bude striktně respektovat přidělený čas, aby zabránili hercům či režisérům ve čtení nekonečných seznamů jmen.

Gil Cates, organizátor večera, prohlásil: „ Mým úkolem je zajistit, aby vyhlášení Oskarů bylo především správnou televizní show.“ Proto se minulé pondělí sešel na obědě s asi stovkou nominovaných celebrit a mluvil jim do duše. “Jestli vytáhnete z kapsy list papíru a začnete číst seznam jmen, je s Vámi konec. Začte totiž hrát orchestr a vy budete muset opustit scénu.“

Všechna opatření směřují k jedinému – úsilí zajistit, aby ceremonie netrvala déle než 4 hodiny. Pravidlo se ovšem uplatní i na ty, kteří nechají ze svých rtů splynout více než 5 jmen i bez papíru. Ale vítězové o děkovačku nepřijdou. Své díky budou moci vyjádřit na oficiálních internetových stránkách Oskarů.

Tak vidíte, ani hvězdy to nemají lehké a považte,tohle si dovolil říct hvězdám jako je Nicolas Cage, Catherine Zeta-Jones, Renée Zellweger, Michael Caine či Nicole Kidman.

Právě Nicole Kidman oznámila, že letos se na předávání Oskarů dostaví se svými rodiči, Anthonym a Janelleou. I v loňském roce vzala členy své rodiny - sestru Antonii a několik přítelkyň. A kdo z vás má rád styl návrháře Jean-Paul Gaultiera, nechť z Nicole nespustí oči, bude oděna v jím navržených šatech.

Nicole má navíc letos velké šance na sošku, neboť je nominována za roli Virginie Woolf ve filmu "The Hours" od Stephen Daldryho.V příběhu se prolínají osudy tří žen ve třech různých dobách na třech různých místech. Vše se točí okolo "Mrs Dalloway", románu Virginie Woolf. Nicole Kidman, v dokonalém převleku, ztvárňuje britskou spisovatelku, která napsala tuto knihu v roce 1923, těsně před sebevraždou. Depresivní, Laura Brown (Julianne Moore) jí čte v Los Angeles v roce 1951 a Clarissa Vaughan (Meryl Streep) je taková Mrs Dalloway současnosti. Žije v New-Yorku a stará se o Richarda (Ed Harris), básníka postiženého AIDS.

Uvidíme, jaký bude film, až přijde do našich kin. Zatím o něm kritici říkají, že nebýt tří slavných hereček, které mu dodaly hmatatelnost a city, zůstal by pouze v intelektuální rovině. Film obdržel celkem 9 nominací na Oskara – nemůže být to zárukou, že se bude na co koukat?!

Reklama