Praha 14. června 2007
V rámci tiskové konference byly v Praze představeny nové hračky z velmi úspěšné řady Mluvících hraček společnosti Fisher-Price. Jedná se konkrétně o Mluvící nářadíčko, Učíme se říkanky, Mluvící kalkulačku a Mluvící hodiny. Představme si i hračky, které už znáte.

Mluvící pejsek
Vaše děťátko může nyní poznávat svět s báječným průvodcem, s roztomilým Mluvícím pejskem. Toto mazlivé plyšové štěňátko bude s dětmi zpívat písničky a pomocí hudebních her je seznámí s barvami a čísly. Společně budou poznávat jednotlivé části těla, a dokonce je bude učit i abecedu.

Doporučený věk od 6 měsíců.

Mluvící telefon
Téměř každá maminka a téměř každý tatínek má svůj telefon, který vydává nejrůznější zvuky a promlouvají z něj lidé. Pro dítě je takový telefon velikým lákadlem pro objevování. Mluvící telefon Fisher-Price vypadá jako opravdový telefon, ale je mnohem barevnější, veselejší a jeho tvar je přizpůsobený dětský ručičkám. Telefon příjemně zvoní, umí dětem zobrazovat písmenka a říkat jejich názvy, zpívá písničky a stejně jako opravdový telefon na děti promlouvá, používá jednoduché každodenní fráze, se kterými se děti postupně seznamují. Mačkáním tlačítek děti nejen rozvíjí svou motoriku, ale neustále se dozvídají nové a nové věci, jsou odměňovány písničkami a také veselými animacemi, které se zobrazují na displeji.

Pouze v českém jazyce. Doporučený věk od 6 měsíců.

Mluvící hrnec
Jedno z největších dobrodružství mohou naši malí objevitelé zažívat v kuchyni. Je plná nejrůznějšího nádobí a především tolik lákavých hrnců s pokličkami. Mluvící hrnec Fisher-Price je připraven právě pro ně a je plný překvapení! Svým radostným obličejem děti přiláká ke hře a společně uvaří spoustu písniček. A co se pod pokličkou ještě ukrývá? Nejrůznější tvary, čísla a otvory. Když se dětem podaří vhodit správný tvar do příslušného otvoru, hrnec začne mluvit, zpívat nebo hrát a vesele bliká nosíkem.

Doporučený věk od 6 měsíců.

Mluvící křeslo
Stejně tak jako má každá maminka i tatínek své pracovní místo, touží po něm i vaše děti. Malé křesílko s vlastním stolečkem je připraveno zaměstnat i pobavit všechny děti. Děti zde mohou objevovat stále nové a nové věci. Pomocí budíku se naučí poznávat čísla, lampička s žárovkami ve třech barvách jim pomůže se zvládnutím slov a barev a aktivní knížka je zavede do světa zvířat. Křesílko se zase postará o příjemnou hudbu a rozmanité zvuky doprovázející učení.

Doporučený věk od 12 měsíců.

Dětská inspirace – „Herní laboratoř“
Společnost Fisher-Price vybudovala unikátní výzkumné centrum dítěte „Playlab” (laboratoř hraní), kde se pomocí pozorování dětí při hře rodí nejvíce nápadů pro vznik nových hraček. Na tvůrčím procesu od zrodu myšlenky po konkrétní hračky se podílejí nejen pedagogové, designéři, inženýři a další odborní pracovníci, ale také rodiny s dětmi. Do této chvíle se do databáze Play lab” (laboratoř hraní) v USA přihlásilo více než 7 000 rodin, které mají zájem zúčastnit se se svými dětmi různých programů a testů včetně tzv. Schůzky v laboratoří hraní, Dětská sezení, Testování v domácnosti, Testování jeden na jednoho, Setkání matek, Rozhovory matek, Testování v reálných podmínkách.

Kvalita Fisher-Price
Cílem Fisher-Price je propůjčit každé hračce výchovnou i odpočinkovou hodnotu, a tak propojit zábavu a vzdělávání. Tvorba hraček Fisher-Price je procesem plným představivosti, tvrdé práce a nadšení od chvíle, kdy se myšlenka zrodí, a než se hračka dostane dětem do rukou. A jsou to právě děti, kdo hračky zkouší a hodnotí, jestli opravdu fungují”. Designéři a inženýři odpovědní za výrobu hraček pak pokračují v inovaci a zdokonalování. Při jejich výrobě jsou využívány plasty a vlákna nejvyšší kvality a všechny hračky podstupují nesčetné bezpečnostní testy, aby odpovídaly nejpřísnějším světovým bezpečnostním pravidlům. Zvláštní pozornost je věnována bezpečnost hraček pro děti ve věku do 18 měsíců. Hračky Fisher-Price nabízejí dětem po celém světě bezpečnou zábavu .