Máte neutuchající chuť na sladké, ale víte, že si takový luxus dovolit nemůžete? Obáváte se kil navíc, která bude mít na svědomí zvýšený obsah sacharidů v zákusku? Navíc jste odrazováni výčtem zpráv o tom, jak jsou dnešní dorty prošpikované všemožnými „éčky“? Nezoufejte.

Přestože jsou předešlé informace vesměs pravdivé, lze v aktuální nabídce dezertů najít výrobek, který se všeobecným mýtům dokáže vymanit.

mjedna

Ačkoliv obecně platí pravidlo, že cukr je pro tělo škodlivý, lze proti tomuto tvrzení oponovat tezí, že tělo se bez cukrů neobejde. Cukr je významným zdrojem energie. Ale nesmí se to s ním přehánět. Všeobecně platí pravidlo „všeho s mírou“.
Mezi sladkým zbožím lze jednoduše vyselektovat produkt, který obsahuje pro tělo příznivější sacharidy. Mezi ně patří například fruktóza, což je cukr ovocný nebo glukóza, jíž je cukr hroznový. Nejkvalitnější surovinou s obsahem těchto druhů cukrů je obyčejný med. Svým vysokým obsahem polyfenolů a vitamínu C vykazuje silné antioxidační účinky. Pomáhá tak s redukcí účinku volných radikálů v těle a nepřímo tak mírní rizika poruch látkové výměny. Zároveň med působí prebioticky, což má za následek vytváření příznivého prostředí pro tvorbu vhodné bakteriální mikroflóry ve střevech. Díky podpoře růstu probiotických bakterií působí jako prevence rozvoje karcinomu tlustého střeva a konečníku, zlepšuje trávení, zvyšuje imunitu, snižuje hladinu cholesterolu v krvi. Med působí i jako antibakteriální a antiseptický činitel.

mdva

Dnes již tradiční výrobek, který je z velké části tvořen medem je Medovník originál od společnosti Cake Factory.
Ten se může pochlubit výrobou, ve které je kladen důraz na kvalitu použitých surovin.

mmmm

Výroba medovníku je u společnosti Cake Factory vyvíjena již od roku 1997, od roku 2007 se pyšní oceněním Zlatý klas. Důraz se klade i na využití regionálních dodavatelů surovin pro Medovník originál. Společnost Cake Factory proto používá, spotřebitelskými testy kladně hodnocenou, 15% Kysanou smetanu z Valašska od Mlékárny Valašské Meziříčí. Kysaná smetana dodává moučníku na lehkosti. Díky kvalitním surovinám a medu vydrží Medovník originál čerstvý až po dobu neuvěřitelných 20 dnů.

Medovník originál od společnosti Cake Factory je možné zakoupit ve většině obchodních řetězců a v současnosti je vyvážen za hranice České republiky do Německa, Rakouska, Holandska, Saudské Arábie, do Kataru a na Slovensko.

lll

tisková zpráva

Reklama