mleté maso s rajčatovou omáčkou

S kamarádkou Luckou otevíráme obchod. Je to obchod s hobby potřebami a z nás, matek na plný úvazek, jsou pracující matky na plný úvazek. Já už mám děti ve školce a ve škole, Lucka má jednu tříletou holčičku doma, druhou ve škole. Obě jsme byly zvyklé vařit pro své muže a pro sebe. Co teď? Od rána do večera v práci.

Máme velké štěstí, obchod otevíráme v patře pod bytem Lucky, takže máme po ruce byt s kuchyní. A protože jsme obě vášnivé kuchařky, rády se střídáme. Dva dny v týdnu vaří jedna, dva dny druhá a pátý den si vyrazíme na „meníčko“ do restaurace.

Při vaření probíráme - co jiného než vaření. Několikrát se stočila naše debata ke klasickému internetovému špičkování - je to tiramisu, když je to z pomazánkového másla? Nebo není? Tak proč ne české tiramisu? A jaký je recept na jediné PRAVÉ italské tiramisu? Proč se recepty na to „pravé“ liší? A co pravá rajská? Patří tam špetka skořice, nebo ne? A má se bábovka péct na 160 °C, nebo 161,5 °C :-))) To už přeháním, jasně.

Co myslíte vy? Trváte na tom, že PRAVÉ ITALSKÉ TIRAMISU je jen jedno a už plus minus žloutek to změní?

Z tohohle pytle „pravých - nepravých“ receptů jsou i mé boloňské špagety. Já VÍM, že to nejsou pravé boloňské špagety, ale my jim tak říkáme :-) Do nadpisu receptu se to však neodvážím dát...

Suroviny

600 g mletého masa – může být směs hovězí + vepřové
2 plechovky loupaných rajčat – můžou být vcelku nebo krájená
4 stroužky česneku
trochu oleje
1 až 2 cibule
sůl a pepř
špetka tymiánu
špetka cukru, pokud jsou rajčata příliš kyselá

Postup

Ve velké pánvičce si rozpálíme oleje. Cibuli nasekáme nadrobno, česnek také. Dáme orestovat na rozpálenou pánev. Osmahneme dozlatova a přidáme maso. Osolíme, opepříme, okořeníme tymiánem a restujeme, dokud maso nezhnědne.

Poté přidáme rajčata z plechovky. Důkladně promícháme a provaříme. Ochutnáme a můžeme ještě dochutit – solí, pepřem, kořením či špetkou cukru.

Uvaříme špagety nebo jiné těstoviny. Já tuto omáčku s masem používám i do lasagní.

Servírujeme na těstovinách, zhusta posypané sýrem.

Dobrou chuť přejí pracující kuchařky - Alča a Lucka.

Reklama