...a ta kráva mléko dává!Školáci, kteří v září usednou do školních lavic, budou mít opět možnost se o přestávkách osvěžit mlékem. Zdravé přesnídávce dala zelenou vláda, která na mléko v pondělí schválila znovuzavedení národních dotací.

Národní dotace na mléko a mléčné výrobky pro školáky loni v srpnu zrušila vláda Mirka Topolánka, dodávky mléka do škol se pak od loňského září do prosince snížily o 57 %. V minulém školním roce pak byl program dotován pouze z prostředků Evropské unie.

Mlékem proti osteoporóze

mléko„Cílem programu dodávek mléka do škol je podpora dobrého zdravotního stavu dětí tím, že školy mohou nabízet mléčné produkty žákům za zvýhodněné ceny. To děti vede nejen k dodržování zdravého stravovacího režimu, ale i plní důležitou úlohu v prevenci osteoporózy,“ komentoval rozhodnutí vlády ministr zemědělství Jakub Šebesta.

Podle odborníků nicméně projekt, při kterém byla dříve z ceny výrobků hrazena zhruba třetina, mléčný trh výrazně nepodpoří.

Pila jste ve škole mléko? Patří k pochutinám, které konzumujete i v dospělém věku? Také nesnášíte teplé mléko? Ochutnala jste už kozí?