sladká rýže

Když si téhle rýže uvaříte větší množství, tak máte kromě výborného sladkého oběda, také pár výborných snídaní nebo svačinek. Mléčná rýže se dá totiž jíst teplá i studená. Jak máte právě chuť.

Nechutnají vám maliny? Můžete si rýži udělat bez ovoce a potom si do ní přidat to, které máte rádi. Výborná budou třeba jablka podušená na másle s kapkou rumu a špetkou skořice. Výborná je také v kombinaci s ořechy, čokoládou, posypaná kakaem.

Suroviny

  • 2 hrnky jasmínové rýže
  • 5 hrnků plnotučného mléka
  • 1 hrnek smetany ke šlehání
  • 6 lžic třtinového cukru
  • 1 vanilkový lusk
  • 1 hrnek mražených malin

Postup

Do velkého nerezového hrnce dejte rýži, mléko, smetanu, cukr. Vanilkový lusk rozřízněte a ostrým nožem vyškrábněte semínka. Ta přidejte do hrnce. Vanilkový lusk můžete dát do hrnce také, ale po uvaření ho nezapomeňte vytáhnout ven. Promíchejte a dejte vařit.

Přiveďte rýži k varu a ihned potom teplotu ztlumte, aby se vám mléko nepřipalovalo. Často míchejte a vařte tak dlouho, dokud nebude rýže měkká. Bude to asi za 30 - 40 minut.

Z měkké mléčné rýže vyndejte vanilkový lusk a vsypejte maliny. Promíchejte, už není nutné vařit. Podle vlastní chuti můžete ještě trochu dosladit. Medem nebo cukrem.

Tato rýže je výborným sladkým obědem. Ale protože plánujeme dopředu, tak jsme si jí uvařili větší množství a část rýže naplníme do misek, necháme vychladnout a skladujeme v lednici, kde nám pár dní vydrží. Rýži potom můžete podávat jako výbornou svačinu nebo snídani.

Podávejte ozdobené čerstvým ovocem a plátkem másla. Milovníci čokolády můžou přidat i tu :-)

Dobrou chuť přeje Elly.

Máte rádi sladké obědy? Najdete je i na našem magazínu

škubánky s tvarohem

Žemlovka - tradiční jídlo netradičně

žemlovka

Tvarohové knedlíky s ovocem

meruňkové knedlíky

Zdroj fotografií: Alena Kolaříková

Reklama