profimedia-0488864422.jpg

Foto: Profimedia

Elliott Tanner, který je nyní ve čtvrtém ročníku oboru fyziky s vedlejším oborem matematikou, brzy dokončí studium. I nadále však zůstane jedním z nejmladších studentů na minnesotské univerzitě. Byl totiž přijat ke studiu Ph.D.

V září se vrátí na univerzitu, aby zahájil doktorát z fyziky. Elliottovi rodiče si všimli jeho schopností, když už ve 3 letech četl a uměl dobře matematiku. Po několika letech domácího vzdělávání ukončil střední školu. Bylo mu 8 let. Poté přešel na vysokou školu. Elliotova matka Michelle se stará o to, aby si i nadále užíval dětství.

„Lidé, kteří slyšeli Elliottův příběh, říkají, že nežije jako dítě, nebo že vyrostl příliš rychle. Je však ještě hodně dítětem a jediný rozdíl je, že chodí do školy do jiné budovy než ostatní,“ řekla pro Fox 9.

Bohužel rodina narazila na jeden problém — jak program zaplatit. Vzhledem k tomu, že mu nebylo prominuto školné ani nezískal balíček finanční pomoci, Tannerovi se obrátili na GoFundMe, aby Elliottovi pomohli financovat školní docházku.

Zatím vybrali dost na jeho první rok na University of Minnesota. Nyní vybírají na druhý rok studia. Doufají, že může brzy získat pozici pedagogického nebo výzkumného asistenta, aby si dokázal náklady na studium kompenzovat.

Elliott doufá, že se v budoucnu stane profesorem fyziky. Prozatím bude brzy slavit promoci a připravovat se na to, co přinese budoucnost.
 

Zdroj: Fox 9

Reklama