Kdekdo se nad dredy ušklíbá a má pocit, že se v nich usazují všalijaké brebery. Ale většinou je to hloupý předsudek. Dredy se dají udržovat v čistotě a můžou i slušet, jako v případě Klářina syna. Dnes už z nich vyrostl a je z něj pohledný vousatý mladý muž. Podívejte se

Můj syn měl v období náctiletého věku velký sen – mít na hlavě dredy.  Vzpomněla jsem si na své bouřlivé dospívání a to, co pro mne účes znamenal, jak to bylo důležité. Dredy jsem mu dovolila a musel na to připravit i učitelky ve škole – že je chce a že s tím souhlasíme. Nechal si tedy dredy udělat v pražském salonu Joshua – nechtěla jsem, aby mu je někdo „lepil“ na koleni doma. 

adam

Nejprve si nechat narůst své vlastní vlasy, aby měly dostatečnou délku. Pak mu je udělali v salonu – tři velmi šikovné kadeřnice. Ten proces výroby je celkem zdlouhavý, trval celý den. Pramen vlasů se musí velmi silně ztupírovat a pak přežehnout ohněm (zapalovačem), aby se pramen – nyní dred, pěkně zapekl a držel tvar. První tři dny vypadal jako chobotnice, jak mu dredy trčely od hlavy.

Pak se to všechno nějak poddalo a výsledek byl myslím moc pěkný. Myslím, že mu slušely.

adam

Asi za dva roky si to rozmyslel a od té doby nosí ježka. Má totiž velmi husté vlasy, když mu povyrostou, má na hlavě „afro“, které se mu nelíbí. Jak poslední dobou vyspěl a zmužněl, začal nosit i vousy – viz foto.

adam

Klára

Na poslední fotce je vidět, že už dospěl, ale s dredy mu to také moc slušelo. Jsem zvědavá, jestli bude v pubertě „blbnout“ s extravagantními účesy i jeho mladší bráška, Bertík (viz foto)

Co vy na to, milé ženy-in, přehodnotily jste svůj vztah k dredům? Jak se vám líbí mladý muž s dredy a jak bez nich?

Dovolila byste svému synovi, aby si nechal udělat dredy, nebo byste byla zásadně proti?

Musela jste někdy něco podobného řešit?

Napište nám svůj názor. Na vaše příspěvky se těším na adrese: redakce@zena-in.cz

Reklama