Pevné zdraví je to nejcennější, co v životě můžeme mít. Bohužel si toho často nevážíme. Pak ale člověk vidí někoho, kdo bojuje se zákeřnou nemocí, a uvědomí si, jaké má štěstí, že je zdráv. Petr válčí s rakovinou, léčba nezabírá, i tak to ale nevzdává a srší optimismem.

Když jsem viděla na Instagramu příspěvek Petra, měla jsem slzu na krajíčku. Tak mladý, a tak nemocný. Co mě ale dostalo, je jeho síla a optimismus. I když má agresivní nádor, nevzdává to. Bohužel léčba nezabírá, proto se Petr rozhodl s rakovinou bojovat jiným způsobem. K tomu však potřebuje pomoc nás všech.


jak přežít rakovinu a nezbláznit se

„ Ahoj kamarádi, i když jsem nikdy nechtěl této formy využít, ale jisté zdravotní komplikace mě k tomu donutili. Jsem imunní vůči chemoterapiím (takže je zbytečné mi něco dávat) a už mi zbývají pouze tři možnosti a z toho jsou dvě jen na zpomalení růstu (ozařovaní a biologická léčba, která stojí asi 300 tisíc na měsíc a pojišťovna mi ji dlouho platit nebude, jestli vůbec). Nádor je agresivní a v progresu tzn., že můj imunitní systém ho přijal jako část těla a už s ním nebojuje. Je opravdu malá šance, že mi ozařování pomůže a byl by to doslova zázrak dle slov mého onkologa.
Moje jediná a poslední naděje z klasické léčby a z dlouhodobého hlediska je alogenní transplantace (od cizího dárce) kostní dřeně, která má opravdu vysokou úmrtnost a může mít doživotní následky + braní imunosupresiv do konce života je nevyhnutelný (ruku na srdce, já nedokážu brát zavčas prášky ani dva dny). Dost lidí mi radilo, ať tuto poslední možnost pořádně zvážím. Není zrovna mým snem umřít ve špitálu. Chtěl bych tedy využít alternativních metod, některé jsou též riskantní kvůli nemocem, ale ne tak moc, jako nabízí transplantace.
Momentálně se léčím pomocí vysoko dávkování vitaminu C po dobu minimálně třech měsíců společně s ozařováním. Pokud by ani tohle nevyšlo, chtěl bych odjet do Peru, kde bych se léčil u kmene pomoci bylin a omamných látek. Alternativy bohužel propláceny nejsou a jsou dost nákladné (jedna dávka vitaminu C pro představu vyjde asi na 3500 Kč se vším všudy, kterou je nutno podávat 2x týdně) a proto bych Vás chtěl touto formou moc poprosit o jakoukoliv finanční pomoc. Budu Vám všem moc vděčný. Jestli mam umřít, chci, aby to bylo s pocitem, že jsem zkusil a zvážil všechny možnosti. Ještě jednou velké díky Vám všem.“

Číslo účtu je :2900812003/2010
IBAN: CZ4620100000002900812003
BIC: FIOBCZPPXXX

PS: Nic nehodlám vzdát ✌ Kdo by si chtěl počíst něco málo o mém příběhu, tak má možnost zde: Jak přežít rakovinu a nezbláznit se (klikni)

jak přežít rakovinu
Foto: Instagram - petan_workout

Reklama