Společnost Technistone, český výrobce tvrzeného kamene, vyhlásila vítěze designové soutěže pro začínající architekty a designéry. Zadáním bylo navrhnout zajímavé interiérové řešení s použitím tvrzeného kamene TechniStone®. Ocenění získal návrh sady luxusních interiérových doplňků „The Cube“, jejímž autorem je Ing. arch. Jaroslav Kopecký.

„The Cube“ je nápaditá designová sada stolní lampičky, reproduktoru a budíku, zasazená do luxusního vzhledu krychlí z tvrzeného kamene TechniStone® v kombinaci odstínu Noble Silver Notte a Noble Lusso Champagne. „Minimalistické řešení dává vyniknout kráse kamene, mosazné detaily ho jen jemně doplňují a přispívají k harmonickému celku. Snahu o nejčistší vzhled jsem podpořil strohým tvarem jednoduché krychle na nízkém podstavci. Ten však neslouží pouze jako podstavec, ukrývá se v něm hlavní myšlenka návrhu. Otočení vrchní krychle proti směru hodinových ručiček vás odmění postupným rozsvěcováním lampy, zesilováním hudby či zapnutím budíku,“ představuje svůj návrh Ing. arch. Kopecký, spoluzakladatel architektonického studia Zakopcem architekti.

Obchodní ředitel společnosti Technistone, a. s. Jiří Tupý potvrzuje slova Kopeckého: „Mezi hodnotící kritéria patřil především nápad, unikátnost, inovativní využití a atraktivita pro cílovou skupinu, což tento projekt bezesporu splňuje více než dostatečně ve všech kategoriích. Nevšední návrh „The Cube“ nás opravdu zaujal již na první pohled. Jedná se o běžné věci, kterými disponuje každý z nás, a pan Kopecký nám je představil ve zcela novém světle.“

Soutěžící měli na přípravu návrhů čas od poloviny února, kdy byla soutěž zahájena. Vítězný projekt vybírala odborná porota, jejímiž členy byli interiérová designérka Zuzana Gajdůšková, Prof. Akad. arch. Jan Fišer, vedoucí ateliérů průmyslového designu FA ČVUT Praha a ateliéru design interiéru FUD UJEP, dále zástupci společnosti Technistone: ředitel oddělení vývoje a inovací Jiří Ludvík, obchodní ředitel Jiří Tupý a vedoucí obchodu CZ/SK Andrea Freislebenová.

Do soutěže bylo přihlášeno mnoho zajímavých projektů, které prezentovaly odlišné, avšak přesto originální návrhy s potenciálem pro pozdější realizaci. Mezi tyto projekty patřil např. konferenční stolek, úchyty na skříně, úložné prostory v kombinaci se dřevem nebo dokonce projekt lázní s obložením bazénu a stěn z tvrzeného kamene TechniStone®.

Společnost Technistone spolupracuje s těmi nejlepšími architekty a designéry z celého světa a je hlavním partnerem unikátní sociální sítě Inspireli a soutěže Inspireli Awards, která každoročně pomůže desítkám mladých designérů a architektů při cestě za jejich snem.

 

Ing. arch. Jaroslav Kopecký

 portretJaroslav Kopecký je český architekt a designér narozený 6. 8. 1990 ve Strakonicích. Vystudoval architekturu a urbanismus na Fakultě architektury ČVUT v Praze. Již více než 8 let pracuje jako grafik na volné noze. Má rád minimalismus, promyšlené detaily a netradiční materiálové a barevné kombinace. Koncem roku 2015 založil v Praze se svým kamarádem Davidem Zalabákem architektonické studio Zakopcem architekti zabývající se projekty menšího rozsahu, převážně však interiérovým a produktovým designem. Úspěšné realizace interiérů pro soukromé klienty doplňuje řada ocenění v architektonických soutěžích. Posledním úspěchem byl oceněný projekt vstupních prostor pro Filozofickou fakultu UK v Praze.

Více na www.technistone.cz.

Reklama