Honza je jedním ze tří mladých lidí, kterým fond zajistil brigádu v brněnských obchodech. „Jsme rádi, že se nám brigádu podařilo domluvit a Honza, Marie a Samanta můžou nabírat jedny z prvních pracovních zkušeností, které jim mohou v životě hodně pomoct,“ vysvětluje Alena Paldusová, manažerka Nadačního fondu Albert.

6311d30d36240obrazek.png

Honza pracuje třikrát až čtyřikrát týdně na polovičních směnách v hypermarketu v Galerii Vaňkovka. „Mám na starosti oddělení nápojů, doplňuji zboží, třídím ho a vyrovnávám v regálech,“ popisuje Honza, který je přes prázdniny ubytovaný u rodičů v Brně. Práci si rychle osvojil a dobře zapadl do kolektivu. „Když Honza nastoupil, překvapil mě, jak se k práci postavil. Je velmi slušný, chodí včas a práci dělá zodpovědně. Kolegové si ho rychle oblíbili,“ říká Jan Pivka, manažer prodejny a doplňuje: „Pokud Honza něco neví, nemá problém přijít a zeptat se. Z naší strany je velká spokojenost.“

V říjnu dosáhne Honza plnoletosti a po vyučení bude muset dětský domov opustit. „V červnu se budu stěhovat do svého, takže si chci vydělat něco do začátku. Výplatu si uložím na spořící účet,“ popisuje. Přestože studuje cukrařinu, více ho to táhne právě do obchodu. „Chtěl bych dělat za kasou. Je to zodpovědná pozice, protože pracujete s penězi. Určitě bych však chtěl zůstat v Jemnici, kde hraji závodně stolní tenis a mám tam kamarády,“ dodává.

 www.albert.cz

obrazek.png

Reklama