Vidím to na vlastní oči doma. Moje čtrnáctiletá dcera je k počítači a mobilu skoro přirostlá a neustále s někým „komunikuje“. Nejčastěji asi na facebooku, ale používá také messenger, viber nebo skype. Prostě sociální sítě. Jak jste na tom vy?

Sociální sítě už nějakou dobu patří do našich životů. Používá je hodně lidí, domnívám se, že i starší generace. Většinou jsou ale doménou mladých lidí a těch -náctiletých, kteří na nich bývají až závislí. Používají je ráno hned po probuzení, ve škole při hodinách, na cestách i po příchodu domů až do usnutí. A není výjimkou, že sociální sítě zajímají i osmileté děti.

fb

Já osobně proti sociálním sítím nic nemám. Používám je málo, vlastně skoro vůbec. Mám pár kamarádů, s kterými se sejdu osobně, když si chci popovídat, a jinak se jen občas podívám, co je nového u lidí, které nevídám moc často. V tom je jedna z velkých výhod sociálních sítí - můžu být v kontaktu s lidmi, kteří žijí daleko, a jinak nemám šanci je vidět. Třeba moje sestra, která teď bydlí v Bristolu, dává na facebook fotky, a díky tomu vím, kde žije a co dělá. A neztratím s ní kontakt.

To je ale zároveň velká nevýhoda sociálních sítí: někteří lidé tam o sobě napíšou všechno, i to, co by neměli. Člověk si pak o nich podle stylu psaní, názorů a zveřejněných fotek může udělat i dost nepěkný obrázek. A někdo toho může i využít...

Co si o tom myslíte?

Téma dnešního dne: Co vy a sociální sítě?

  • Používáte sociální sítě (např. facebook, twitter, viber...)?
  • Proč ano a proč ne?
  • Jaké používáte nejvíc?
  • Kolik času na nich trávíte?
  • Co byste na sociální sítě nikdy nenapsala?
  • Máte nějaké zajímavé historky?

Napište mi, budu se těšit. Tentokrát na jednu z vás čeká zimní balíček od Oriflame: řasenka Wonder lash (černá), Intenzivní balzám After Sun a Zázračný kelímek. A k tomu pěkná modrá taštička.

Své příspěvky posílejte na adresu redakce@zena-in.cz do dnešních 14.30 hodin, heslo je SÍTĚ. Předem děkuju!

avon

Reklama