Pokud si myslíte, že lidská lhostejnost je v dnešní době na denním pořádku a malé děti umí pouze trávit nekonečné hodiny u počítače, pak vás vyvedeme z omylu. Včera bylo v Brožíkově síni na Staroměstské radnici v Praze vyznamenáno několik dětských hrdinů, kteří zachránili lidské životy a my jsme byli při tom.

Hrdost, nesmělost a radost doprovázely včerejší slavnostní atmosféru vyhlašování vítězů projektu Dětský čin roku, který organizuje společnost Whirlpool ČR. Letošní jubilejní 10. ročník mimo své klasické soutěžní kategorie navíc udělil několik speciálních cen. Oceněným dětským hrdinům udělaly radost nejen ceny, ale i přítomnost známých českých osobností, jež se staly patrony tohoto projektu. Jsou jimi Jitka Čvančarová., Aleš Háma, Jan Révai, Zora Jandová, Jiří Ježek, Barbora Špotáková a další.

vvvv

Do jubilejního ročníku projektu Dětský čin roku bylo zasláno více než 800 příběhů, které popisovaly dobrý skutek samotného autora, či skutek jeho vrstevníků. Soutěžilo se v celkem sedmi kategoriích: Záchrana lidského života, Pomoc ostatním lidem, Pomoc starším lidem (partnerem je Nadace AGROFERT), Kolektivní pomoc, Pomoc přírodě (partnerem je Rádio Junior), Dobrý nápad a Pomoc n@ netu (partnerem je Seznam.cz). O vítězích rozhodovaly děti prostřednictvím internetového hlasování na stránkách www.detskycinroku.cz. Do hlasování se zapojilo přes 2 500 dětí.

bbbbb

„Přestože projekt Dětský čin roku organizujeme již 10 let a každý rok se nám sejdou stovky hrdinských příběhů, jsem pokaždé překvapená, kolik odvahy a síly pomáhat v sobě děti mají. Všechny zaslané příběhy jsou důkazem, že děti nejsou lhostejné ke svému okolí a nezištně pomáhají ve chvílích, které by těžko zvládli i dospělí,“ uvedla Markéta Minaříková, předsedkyně Nadačního fondu Dětský čin roku a marketingová ředitelka společnosti Whirlpool CR a SR.

bbbb

Výherci soutěžních kategorií získali nejen hodnotné věcné dárky od partnerů projektu, ale také šek pro svoji školu na 10 000 Kč určených na nákup školních pomůcek. V rámci odpoledního programu si děti společně s patrony užily spoustu doslova hvězdné zábavy v pražském muzeu voskových figurín Grévin. Pro školy nabízí Grévin zdarma speciální tematické okruhy vedené zkušenými lektory, které muzeum připravilo i pro vítěze letošního ročníku Dětského činu roku. Díky tomu se měli možnost dozvědět nevšední formou informace spojené s historií, literaturou nebo se společenskými vědami v přítomnosti významných osobností daného oboru.

ccfc

 

 

Reklama