sss.jpg

Foto: Profimedia

Nespočet krutých poznámek na svou váhu si vyslechla osmadvacetiletá Claire Burt z města Timaru na Jižním ostrově Nového Zélandu. Ve škole ji nazývali „tlustým obrem“. Od svého dětství bojovala s váhou a zastávala nezdravý životní styl.

V rychlém občerstvení byla schopná sníst večeři pro šestičlennou rodinu. Nebyl pro ni problém spořádat naráz deset velkých hamburgerů, dvoje balení hranolků, dva wrapy a velkou kolu. Když večer došla domů, objednala si ještě klidně dvě velké pizzy a dvoulitrovou láhev koly.

V důsledku toho se mladá žena potýkala s řadou zdravotních i psychických problémů. Bylo pro ni obtížné zvládat i běžné každodenní úkony, jako oblékat si spodní prádlo, prát nebo chodit. Nakonec to došlo až k tomu, že se schovávala ve svém domě, aby ji nikdo neviděl. V důsledku nadměrného přejídání se u ní dokonce rozvinul prediabetes.

Claire však nebyla schopná přestat a vyjedla se až ke 171 kilům. Začarovaný kruh vyřešilo až chirurgické zmenšení žaludku, které podstoupila 28. dubna 2020. Během jednoho roku pak zhubla přes 80 kilogramů.

tzu.jpg

Foto: Profimedia

Zdroj: Profimedia

Reklama