Na manželovu nevěru ji upozornila kamarádka. Viděla ho, jak ráno vychází z cizího domu ruku v ruce s mladou dívkou. Dokonce stihla udělat z dálky i pár rozmazaných fotografií. I tak z nich bylo naprosto patrné, oč jde. Zvláště proto, že tou dobou měl být dotyčný na služební cestě na druhém konci republiky.

„Samozřejmě jsem se zhroutila. Nikdy by mě nenapadlo, že mě manžel podvádí. Dalo by se říct, že nám to klapalo. Navíc spolu máme tři děti, tak jsem si říkala, že by Ondra přece neudělal žádnou blbost, která by vše ohrozila. Jenže udělal,“ povzdychne si Marcela, která se ale rozhodla o svou kompletní rodinu bojovat. Nedala na sobě nic znát a počkala, až se manžel vypraví na další služební cestu.

wo.jpg
Foto: Shutterstock

Jel rovnou za ní

Kamarádka v té době už čekala před bytem oné ženy, odkud předtím milenci vycházeli. A dočkala se. Jel přímo tam. „Já mu mezitím sbalila další věci. A nejen jemu. I našim třem dětem. Sedmileté Adélce, pětileté Elišce a tříletému Ondrovi. Řekla jsem jim, že musím naléhavě do práce, takže je pohlídá tatínek přímo na služební cestě. A že mu s tím pomůže jeho kolegyně. Vzaly to úplně v pohodě,“ popisuje Marcela, která zazvonila na první dveře v přízemí a bytu krásné neznámé se podle popisu dopátrala.

Milenka nevěřila vlastním očím

„Přišla mi otevřít a nechápavě na mě zírala. Já nečekala na pozvání a postrčila děti dovnitř. To už slyšel jejich štěbetání manžel a vykoukl z obýváku. Na jeho šokovaný výraz nezapomenu. Neřekl ani slovo, byl bledý jako stěna. Já samozřejmě nedělala žádné scény. Naprosto v klidu, i když mi to dalo dost práce, jsem mu dala zavazadla a řekla, že potřebuji odjet, tak ať se o ně s kolegyní postarají,“ vzpomíná Marcela, která se otočila na podpatku a zmizela. Rozplakala se až v autě. Nechtěla, aby děti poznaly, že je cokoli v nepořádku.

Vrátil se ještě ten večer

„Volal mi, ale já mu to nebrala. Jela jsem ke kamarádce a tam spolu s ní vypila láhev skotské. Usnuly jsme a já se domů vrátila až druhý den odpoledne. Byly tam děti i manžel. Ten si mě vzal stranou, omlouval se a prosil, ať mu odpustím, že udělal obrovskou hloupost,“ svěřuje se Marcela s tím, že muže vzala na milost. Odpustit mu sice zatím tak úplně nedokázala, ale společně se snaží, aby manželství fungovalo co nejlépe.

Čtěte také:

Reklama