Janě (34) se po porodu a době kojení postava změnila k nepoznání. Zůstala jí povadlá, prázdná prsa a vypouklé bříško, které nešlo vycvičit. Zdravé sebevědomí a tělo, které by mladé mamince mohla závidět i leckterá modelka, Janě opět vrátila augmentace poprsí a laserová liposukce. Výsledek je úžasný!

Jana měla před těhotenstvím přímo výstavní postavu, jenže narození dcerky Adélky všechno změnilo. Dojem z jinak krásně štíhlého těla začalo kazit vypouklé spodní bříško a povadlá prsa – ta jí totiž po kojení naopak nezbyla skoro žádná. Mladá maminka se dostala do fáze, kdy se za svou postavu neuvěřitelně styděla. Nelíbila se sama sobě a bála se, že se nakonec přestane líbit i svému manželovi. „Chtěla jsem být znovu tou atraktivní a sebevědomou ženou, do které se můj muž kdysi zamiloval,“ přiznává mladá maminka.

Medicom

Proměna přímo na míru

Jana se sice snažila zpevnit své poporodní bříško cvičením, ale žádnou změnu k lepšímu na sobě dál nepociťovala. „Snažila jsem se často cvičit, ale přišlo mi, že ani posilování mi prostě nepomáhá. Přála jsem si mít opět ploché bříško jako před porodem a také jsem snila o hezky vytvarovaném poprsí,“ říká. Jana se proto nakonec rozhodla obrátit na odborníky z MEDICOM Clinic, sítě klinik plastické chirurgie a estetické dermatologie, kde nabízejí sérii zákroků Mommy Makeover, která je určená právě maminkám po porodu.

Medicom

Dva zákroky v jednom

 chirurg Pavel HorynaNa pražské pobočce MEDICOM Clinic, kterou si usměvavá Jana pro svou proměnu vybrala, ji nejprve čekala konzultace s lékařem. Jana si vybrala plastického chirurga Pavla Horynu. Jak její proměnu on sám komentoval? „Klientka u nás na klinice podstoupila augmentaci a liposukci břicha. Nejprve jsem jí provedl liposukci podbřišku, při které jsem z dané oblasti odsál 400 ml tuku. Poté jsem pokračoval augmentací poprsí. S paní Janou jsme se předem domluvili na zvětšení prsou s implantáty značky Polytech o velikosti 360 ml, aby výsledek působil přirozeně. Implantáty jsem vložil podprsní rýhou a uložil je částečně pod velký prsní sval.“

Medicom

K odstranění nežádoucího tuku z oblasti bříška zvolil pan doktor Horyna moderní laserovou metodu SlimLipo. Tato liposukční technika dovede zacílit výhradně na tukovou tkáň a pokožku po zákroku okamžitě zpevnit. Metoda je v porovnání s klasickou tumescentní liposukcí k tělu celkově šetrnější a zpravidla po ní následuje i podstatně kratší doba rekonvalescence.

Medicom

Paní Jana tedy oba zákroky mohla podstoupit v jednom operačním výkonu. Takovou možnost vítala zejména kvůli čtrnáctiměsíční Adélce, o kterou se v době její rekonvalescence staral především manžel spolu s babičkou. „Oba mě v péči o malou výborně zastali a tímto bych jim chtěla ještě jednou moc poděkovat. Samozřejmě jsem se ale i tak snažila být co nejdříve zase fit, proto jsem možnost podstoupit oba zákroky v jednom operačním výkonu skutečně vítala. Navíc jsem si díky tomu odbyla celou fázi hojení pouze jednou,“ dodává Jana spokojeně.

Nefalšovaná radost z výsledku

Protože augmentace poprsí včetně liposukce probíhala v celkové narkóze, Jana si po operaci poležela den na klinice. Hned poté už ale mohla za doprovodu manžela odejít domů. „První dny jsem byla sice bolavá, ale díky lékům na bolest se to dalo celkem dobře zvládnout. S každým dalším dnem mi navíc bylo líp a byla jsem zase o kousek blíž ke svému cíli. Nemohla jsem se dočkat, až sundám kompresivní prádlo z břicha, odhodím speciální elastickou podprsenku a konečně si začnu užívat, jak vypadám,“ popisuje své pocity Jana. Podle ní ale celá doba hojení naštěstí rychle utekla, a tak se mohla brzy zase starat o svou holčičku a užívat si opravdu výborného výsledku operace, přesně tak, jak si to na začátku přála.

Medicom

A jak tedy na závěr hodnotí mladá maminka Jana samotný výsledek operace? „Jedním slovem: nadšení! Cítím se teď ve svém těle přímo báječně a celé klinice bych chtěla ještě jednou moc poděkovat. Všichni se tam ke mně tak krásně chovali! Od recepčních, přes sestřičky, až samozřejmě po pana doktora – velkého sympaťáka a opravdu skvělého operatéra. Můžu jen doporučit!“