S dnešním rodinným tématem se rozloučíme příspěvkem od čtenářky miuky, tetičky na plný úvazek :)

Tak o mně se dá říct, že jsem tetička na plný úvazek (slovo tetička používám záměrně, jsem tak totiž titulována od synovce).

Mám spoustu času, takže není problém pohlídat. Naštěstí mám jen jednoho synovce, takže se to dá v pohodě zvládnout. Sice už chodí do školky, jsou mu 4 roky, ale přece jenom jeho maminka dělá na směny, tatínek má kancelář u nás v domě a tím víc se mu k nám chce. Navíc máme zvířátka, která má rád, zejména pejska, s tím jsou velcí kamarádi.

Ve hraní máme už takové rituály, má oblíben velmi malý okruh hraček, takže je to jednoduché. Puzzle s autíčkem Blesk, už bych to složila i poslepu, ale co se dá dělat. Pak DVD Mrňouskové, všichni to doma známe nazpaměť, ale nejlepší hračky jsou kamiony. Když  má třeba narozeniny a dostane různé hračky, stačí, aby mezi nimi byl alespoň malinkatý kamion a nic ostatního ho nezajímá.

A v létě je to kromě písku kopání s míčem, to víte, tatínek hraje fotbal, tak je to jasné… S tím kopáním mu bohužel asistovat nemůžu, tak se učíme balón házet. Až je mi podivné, jak můj bratr mohl zplodit tak hodné a rozumné dítě. Jak už některé z mých příspěvků víte, jsem na vozíku. S malým si tedy nemůžu plnohodnotně hrát, ale už jsme si našli svůj styl a vystačíme si. Teď už ho můžu občas hlídat i sama (když byl miminko, tak to nešlo a ani bych si na to netroufla), on ví, že tetičce má pomáhat, takže se snaží.

Ani před ním třeba nesmím říct, že jdu na WC, hned mě tam tlačí. Není za vozíkem ani vidět, ale je hrozně spokojený, když mi může pomáhat. Myslím si, že až vyroste, bude mít díky tomuhle všemu srovnaný přístup k lidem a nebude řešit, kdo jaký je. Uvidíme.

A i když je ještě relativně malý, máme dobrý vztah. Ano, jsem někdy přísná, ale spravedlivá. Nikdy ode mě nedostal na zadek, maximálně někdy zvýším hlas, ale to je málokdy potřeba. Tak doufám, že vším tímhle si do budoucna budujeme takový kamarádský vztah. Minulý týden jsme se doma dozvěděli, že je na cestě druhý potomek, tak asi bude tetička zapotřebí i nadále :)

miuka

Pozn.red.: Text nebyl redakčně upraven

_______________________

To je roztomilý příspěvek. A jestli jste četla můj tematický článek, je možné, že Vás synoveček bude oslovovat „tetičko“ napořád, jako u nás.
Děkuji, že jste napsala a ať stejně hezky vycházíte i s druhým potomkem :)
Saša

Téma dnešního dne: Synovci a neteřinky

  • Jaký máte vztah ke svým synovcům a neteřím?
  • Jezdí k vám na víkendy, na prázdniny?
  • Zlobí vás?
  • Rozumíte si s nimi?
  • Svěřují se vám třeba i více než vlastním rodičům?
  • A jaký je věkový rozdíl mezi vašimi dětmi a dětmi vašich sourozenců?
  • A jak vás oslovují?

Téma je to pěkné, rodinné, předem děkuji za vaše příspěvky.

pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu ze čtenářek odměníme originálním dárkem: „flaškou rumu“ (to kdyby synovci a neteře hodně zlobili)

 

Reklama