Porcelánová holubička, tak to je jediná památka, kterou má uchovanou čtenářka s nickem miuka po své babičce. A vy si ji můžete prohlédnout i na fotografii.

Zažila jsem jen jednu babičku a to velmi krátce. Můj děda (její muž) je stále mezi námi, ale moc ho nevídám, je to takový protiva.

Po babičce nic nemám, všechno zůstalo zamčené v domě, ze kterého se děda odstěhoval a ten teď jenom chátrá, protože tam jezdí málokdy. Moje máma už mi párkrát říkala, že ji mrzí, že nemá doma žádnou památku po své matce, protože táta jí nic nedal a my si radši o nic ani neříkáme, děda má pak pocit, že ho chceme připravit o „majetek“. Ale to by bylo na další téma na Ženě-in.

Ale kdysi dávno, když jsem byla ještě malá a jezdila s bráchou k dědovi na prázdniny, mi přece jenom něco dal. Je to opravdu maličkost, dokonce i lehce poškozená, ale přece jenom je to po babičce. Jde o malinkou porcelánovou holubičku, která má i zobáček uražený a je na povrchu popraskaná, mě to nevadí. Ani nevím, na co ta holubička byla, odkud je a jakou má historii. Nikdy předtím jsem jí neviděla. Sice jí nemám nikde vystavenou, ale vím, kde je schovaná, že tam v té krabičce prostě je.

Někomu to může připadat jako zbytečná tretka, ale je to to jediné, co mám na památku. Na babičku nemám moc vzpomínek, jen si pamatuji, že pokaždé když jsme k ní přijeli, běželi jsme rovnou do kuchyně, kde pro nás měla vždycky připraveno něco dobrého na zub. Pak velmi brzo onemocněla a zemřela, nic z toho si naštěstí nepamatuji.

No a pokaždé, když vidím tu holubičku, mě zamrzí, že tu s námi babička nebyla déle.  

miuka

Pozn.red.: Text nebyl redakčně upraven

hollll

_________________________

Rozhodně to není zbytečná tretka. Je krásná a určitě už něco pamatuje. Ale hlavně, je to vzpomínka! Je to něco, co držela v ruce i vaše babička.
Děkuji miuko - a přeji hezký den
Saša

Téma dnešního dne: Památky po (pra)rodičích

  • Máte doma nějakou památku po mamince, po babičce, po tatínkovi, po dědečkovi, po tetě, pratetě…, na kterou nedáte dopustit?
    A nemusí jít o velké věci. Ale třeba i o prstýnek, náramek, knihu, památník…

Pište a klidně posílejte i fotografie (nejvýš dvě)
Budu se těšit

redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu z pisatelek odměníme pěkným dárkem: Kriminálním románem autorky Gillian Flynnové: Temné kouty a k tomu přidáme i antiperspirační krém Rexona.

ddddd

Reklama