Poslední příspěvek, který ještě zveřejníme k dnešnímu tématu, je od čtenářky miuky, která je jednoznačně pro vanu. Proč, to se dozvíte po přečtení jejího příběhu. Přikládá i humornou historku.

Dobrý den

Doma máme vanu a sprchový závěs, takže kdo se chce sprchovat, má možnost alespoň tak. Já jsem jednoznačně pro vanu. Proč? Protože při sprchování musím sedět – buď ve vaně nebo na židli a to prostě není ono. Takže se sprchuji jen, pokud jsem (výjimečně) někde na rehabilitačním pobytu. A to je za trest. Ne ten pobyt, ale to sprchování.

Viděly jste někdy sprchovací vozík? Určitě ano. Řeknu vám, posezení na něm je příšerné. Pro mě je moc široký, klouže, bojím se na něm udělat sebemenší pohyb, ani do koupelny na něm skoro bez pomoci nedojedu. Opravdu nedoporučuji. Ovšem pokud není jiná možnost, tak to na umytí postačí. Člověk nesmí být moc náročný.

Zato vana je pro mě úplný balzám. Sice se tam opět sama nedostanu, takže se prostě vysvleču na posteli, sednu na můj „normální“ vozík, dojedu do koupelny a někdo mě do vany musí dát. Většinou dva lidé, jeden mě chytí pod koleny, druhý v podpaží a jsem tam.

Samozřejmě toto praktikuji jen s nejbližšími členy rodiny a i to mi není úplně příjemné, nerada jsem před lidmi nahá. Jenže ta vana za to prostě stojí. Když pominu fakt, že jedině tam si ohřeju mé věčně ledové nohy, tak jde o ten relax a klídek, který si tam hezky užívám.

Občas nasypu nějakou koupelovou sůl a jen tak si tam ležím.  Pak se rychle umyji, přeci jenom ve vaně občas ležím moc dlouho, až mám na prstech tzv. varhánky, zavolám si o pomoc, vyndají mě na vozík přikrytý osuškou a šup na další osušku do postele a pořádně utřít. I přes tenhle trochu zdlouhavý a lehce složitý postup mám prostě vanu ráda, a dokud mě někdo unese, budu se dál a dál koupat.

A jeden takový zážitek k pousmání – když jsem pobývala na několik dní u kamarádky, kde neprojedu do koupelny, vymyslela, že se vykoupu i tak. Povolala kamaráda, napustila vanu, já si oblékla šatičky a kamarád mě posadil do vany. No jo, jenže až když jsem seděla ve vaně, zjistili jsme, že to chtělo vodu napustit až po té, co mě do té vany dal. Tak jsem svlékla mokré šaty, umyla se, pak je na sebe zas oblékla a honem z vany ven. Ony totiž ty mokré šaty na těle nebyly moc příjemné a docela studily. Takže pokud se někdo budete chtít svlékat až ve vaně, víte co dělat. Vodu napouštět až nakonec :-D No co, chybami se člověk učí a ona to zas nebyla tak strašná tragédie.  

miuka

Pozn.red.: Text nebyl redakčně upraven

____________________

Děkuji, že jste napsala. Jak vidno, skvěle svoji koupel zvládáte. Jen ty šatičky nechat příště na židli :):)
Mějte se hezky
Saša

Téma dnešního dne: Vana nebo sprchový kout?

  • Máte doma sprchový kout nebo vanu?
  • A máte ji na základě vlastní přestavby (vlastního rozhodnutí), nebo už jste bydlení tak dostali?
  • Nebo máte obojí, vanu i sprchový kout?
  • Co je podle vás praktičtější?
  • Čemu dáváte přednost?
  • Můžete posílat i fotografie vaší koupelny (ať už bez Vás nebo s vámi :))

pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Těším se na koupelové příspěvky, jednu z vás odměníme pěkným dárkem: kosmetikou Fa, hodící se – jak jinak, do koupelny.

fa

 

Reklama