Přečtěte si, jak to má s předsevzetím další pisatelka, jejíž nick je miuka. Jak stárne, žádná předsevzetí si nedává, ale rok plný plánů a očekávání uznává.

Jak stárnu, tak asi dostávám rozum - žádná předsevzetí si nedávám. Upřímně, přiznejte si, kdo z vás vydrží alespoň jeden měsíc dodržovat to, co si na každý rok po Silvestru určil?

Ano, ono se to nabízí - začátek jiného roku, člověk má určitá očekávání, plány, máme pocit, že něco nového začíná... I já si často na sebe něco vymýšlela. Zhubnout. Začít cvičit. Být spontánnější. Vlastně se tak trochu změnit celkově. A kdoví, co ještě. No, nějak to na mě nefunguje. Chvilku mi nadšení vydrželo a pak jsem sklouzla do starých kolejí.

Je sice pravda, že jsem se 1. ledna probudila jakoby plná elánu a plánů, ale radši budu realista :-) Nebo že by mi chyběla pevná vůle? To zas tak moc ne. Ale asi prostě musí být ta správná chvíle, kdy chceme začít. Například vloni jsem chtěla zhubnout. Minulý leden jsem si ani nevzpomněla, že existují nějaká předsevzetí, prostě jsem na jaře začala a výsledky se k mé radosti dostavily. Jde o to správné načasování. Jen by člověku nemělo rozhodování trvat tak dlouho jako mě.

Můžu uvést druhý příklad - udělat si řidičák. Tak dlouho jsem ho chtěla, až se to nakonec podařilo. A také bez předchozího novoročního předsevzetí.

Vždyť oni se na nás připravují i obchodníci. V televizi reklamy na prostředky pomáhající odvykání kouření, letáky z různých marketů plné light výrobků a pomůcek na cvičení. Ano, zejména to hubnutí je takovým evergreenem. Dokonce i můj bratr mi řekl, že od pondělí bude držet dietu. Copak o to, já mám také v plánu ještě tak 2 kila zhubnout, ale nechám to na jaro. Vždy mám v redukčním jídelníčku dost zeleniny a představa například takových zimních rajčat bez chuti mě tedy rozhodně neláká. Času dost.

Nicméně přeji všem mnoho úspěchů v úkolech, které si určíte ať do nového roku nebo kdykoliv během něj!

miuka

Pozn.red.: Text nebyl redakčně upraven

______________

Děkujeme za přání, i my Vám přejeme mnoho úspěchů v úkolech, ať už jste si je předsevzala nebo ne.
A hubnutí? Času dost, ještě má přijít zima, musíme být dobře obalené :)
Saša

Téma dnešního dne: Novoroční předsevzetí

  • Dáváte si novoroční předsevzetí, nebo to pokládáte za absolutní nesmysl?
  • Nebo to ani nezkoušíte, protože předem víte, že to nesplníte?
  • Nebo naopak, každoročně si nějaké předsevzetí dáte a vzorně dodržíte?

Napište nám o tom

redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu ze čtenářek odměníme malým dárkem: knihou, jak jinak – o hubnutí. Pleťovým krémem kosmetiky Avon a rtěnkou od téže firmy.

cenaaaaa

Reklama