Naše čtenářka s nickem miuka to nemá právě jednoduché. Počínaje kritikou od její bývalé kamarádky, konče vlastními starostmi a problémy. Ale je statečná a zvládá to. Více již v příspěvku.  

Dobrý den,
tak jak je to s tím kritizováním?

Začalo to už v době studií, když jsme si s kamarádkou řekly, že bychom mohly být spolubydlící. To jsem ovšem nevěděla, co mě čeká.
Zanedlouho jsem se dozvěděla, co vše dělám špatně, co je na mě špatného, ten účes bych také měla změnit, protože takhle si chlapa přece nenajdu atd. To člověku nasadí brouka do hlavy a začně si říkat, zda je to opravdu tak. Stát před zrcadlem a zkritizovat se od hlavy k patě, přemýšlet nad tím, co jsem měla říct jinak a co udělat lépe. Začalo se to na mě negativně podepisovat.

Ale dostala jsem rozum, od milé kamarádky se odstěhovala a postupně vše začala vidět v lepším světle. Už k sobě nejsem tak kritická, vždyť vlastně nevypadám zas tak špatně :-)

Samozřejmě, že jako každá žena mám pocit, že bych mohla alespoň ty 4 kila zhubnout. Taky občas ujedu a řeknu, co nemám, ale když si to uvědomím, umím se omluvit a objektivně se před dotyčným zkritizovat. Já jsem schopná kritiku mé osoby přijmout, ale musí být na místě. Ne jako v případě mé výše zmíněné kamarádky. S tou už se naštěstí nestýkám a vlastně s ní nechce mít nic společného ani většina našich společných přátel. Čili ta chyba asi nebude ve mně.

Bohužel mám po úrazu viditelný handicap a tím pádem se snažím být o to dokonalejší. A o to víc jsem k sobě právě sebekritická, velmi dávám na úsudek jiných, protože cizí lidé občas nehezky zírají a já se snažím dobře působit vizuelně, nejde totiž každému cizímu člověku na potkání vysvětlovat, že jsem vlastně jako on. Proto se na sebe koukám často sebekriticky, i když si uvědomuji, že to není tak nutné. Takže, milé ženy, mějme se rády takové, jaké jsme! Já už na tom také pracuji.

miuka

Pozn.red.: Text nebyl redakčně upraven

___________________

Držíme palce. Kašlete na viditelný handicap, důležitější je ta dušička uvnitř. A tu máte na správném místě.
A ano, i přes nějakou tu sebekritiku, bychom se měly mít rády :)
Děkuji, že jste napsala, mějte krásný víkend a samé dobré lidi kolem sebe.
Saša

Téma dnešního dne: Sebekritika

  • Umíte být sebekritická?
  • Co byste sama na sobě změnila?
  • Umíte přijímat kritiku od druhých?
  • Umíte se omluvit?
  • Co považujete za svoji nejhorší vlastnost?
  • Řídíte se pravidlem: Nečiň  jiným, co nechceš, aby činili oni tobě…?

Pokud se na sebe umíte podívat i kritickýma očima
pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu ze čtenářek odměníme luxusní kávou Carte Noire.

kava

Reklama