Pokud rádi lyžujete a nechcete nechat potomky doma, nebo si ještě nevěříte natolik, abyste zamířili do Alp, vyrazte na rodinný výlet do Mitterdorfu. Lyžařský areál, který je označován za „ledovec Bavorského lesa“, je k tomu jako stvořený.

Mitterdorf

Lyžařské středisko Mitterdorf leží na bavorské straně Šumavy, u obce Mitterfirmiansreut. Areál  v okolí hory Amberg (1139 m) ročně navštíví přes 40 000 českých turistů. Milovníci pohodového lyžování si zde totiž od Vánoc až do konce března mohou užívat perfektně udržované sjezdovky na Velkém i Malém Almbergu a Kirchenliftu. Lyžařům je k dispozici celkem pět vleků a dvě lanové dráhy. Cvičné svahy jsou zde i pro začátečníky.
Ty, kteří dávají přednost běžkám, pak jistě potěší, že je v areálu 25 kilometrů krásně upravených běžeckých tratí, které si oblíbili především čeští turisté. Nechybí však ani sáňkařská dráha, půjčovna lyží a lyžařská a snowboardová škola. Mimochodem právě pro snowboardisty lyžařské středisko Mitterdorf - Philippsreut zřídilo snowpark a krosovou dráhu.

Junior Ski pro nejmenší

Mitterdorf

Pro nejmenší lyžaře je ideálním místem dětský lyžařský areál Junior Ski Cirkus u dolní stanice vleku Almwiesenlift. Tato juniorská školička lyžování pro děti nabízí jednoduchou sjezdovku, kolotoč a dva pojízdné koberce. Pokud se budete chtít ohřát, jsou zde k dispozici vyhřátá odpočívadla a rodičům s dětmi starších dvou let se nabízí školka s celodenním hlídáním.

Slevy a ubytování

Mitterdorf

Středisko myslelo i na slevy, které například pro ženy probíhají každou středu v takzvaný „den žen“ a každý pátek, který je vyhlášen jako „den seniorů“. Většina zdejších restaurací vám také po předložení jízdenky dá jeden horký nápoj zdarma
Příjemné je i večerní lyžování, které probíhá od 18.00 do 21.00 hod každou středu a pátek. Míříte-li ze vzdálenějších koutů republiky, vyplatí se určitě ubytovat v některém z rodinných šumavských penzionů. Oblast nicméně doslova hýří hotely, penziony i apartmány v soukromí všech možných kategorií. Výhodou je bezplatné parkování pro přibližně 700 osobních aut a 20 autobusů.

Obávat se nemusíte ani zbytečné cesty v případě nepřízně počasí. 21 sněžných děl a 3 trysky na sníh se starají o to, aby lyžaři na svazích měli neustále dostatečnou pokrývku sněhu. Podrobnější informace o slevách, ubytování i s ceníkem naleznete na: www.mitterdorf.cz

Mitterdorf

Tipy:

Poblíž se nacházejí také lyžařské areály Zadov, Nové Hutě, Ski areál Nad Kovárnou nebo Kubova Huť.
Zajít si můžete také na Rozhlednu Libín nebo Rozhlednu Jezerní Slať.
Mitterdorf je však bohatý i na pěší turistiku. Pokud si troufáte, máte možnost vyzkoušet desítky zimních tras, které jsou pravidelně upravovány skútry a na kterých můžete obdivovat půvabné německé domky a vilky.

Reklama