Dobrý den Kobližko, váš příspěvek je originální a liší se od všech ostatních. A v čem? Jste první, kdo napsal, že vám prohrabování vlasů není příjemné a při mytí vlasů trpíte:) Je to napsáno s nadledem, určitě si hezky počtou i naše čtenářky:) Krásný den!


 

Co si pamatuju,měla jsem pořád hlavu plnou vlasů.Do první třídy dva pořádné tlusté copy,ale mytí takové kštice byl každotýdenní horor.A tak jsem byla ve svých 7 letech poprvé u holiče.Kdepak kadeřník...tenkrát - zkrátka holič.Odešla jsem domů se střihem  „ála kastrol“,ale nijak to mojí dětskou dušičku netrápilo,protože to na začátku šedesátých let nosila kdejaká holčička.Nicméně jsem si nějak bližší,důvěrnější vztah k těmto vlasovým kněžkám nevytvořila.Jednak mě dost vadilo,že po usednutí na židli se hned navazoval hovor,ale já jsem neměla potřebu celkem neznámé pracovnici místního komunálu zdělovat cokoliv se svého soukromí.A tak po počáteční větě „Jak to budete chtít?“ nastalo ticho.Ale až do dneška jsem nepochopila,proč tuto otázku vypouští kadeřnice z úst,když,alespoň v mém případě,si stejně učeše,co sama bude chtít.Ještě horší varianta je ta,že stejný účes učeše nejen mě,ale i dalším deseti.Co jsem poznala kadeřnice,každá má prostě svůj styl a horko - těžko se ho zbavuje.Kolikrát jsem přinesla i obrázek,jak bych to chtěla,ale všechno marný,všechno marný,všechno....

To už by mě by milejší takový střihoruký Edward,to byl byl sestřih! Navíc asi patřím k těm málo ženám,kterým nějaké to prohrabování ve vlasech není vůbec příjemné.Při mytí hlavy doslova trpím,neb nechápu,proč kadeřnice šmrdlá šamponem jedno místo na hlavě pořád dokola,až se mě z toho dělá špatně.

Těším se,až dojde na fázi splachování (teda vlasů) a jen doufám,že mě nezchladí ledovou vodou,nebo naopak nespaří jako prasátko.Nastává rozčesávání,no,to už přežiju a pak ta fáze formování účesu...dopředu hlásím,že žádné tupírování,žádné lakování....na konci zjistím,že bylo úplně zbytečné nosit jakoukoliv ukázku toho,co bych chtěla.Prostě všechny kadeřnice snad jedou podle sebe a hlavně asi to,co se líbí jim.Říkám slečně s fénem v ruce :“Prosím vás,nečešte mě to tak do obličeje,to mě vůbec nesluší“.A ona se smíchem :“ No jo,to je můj styl,chci učesat něco jiného a stejně u toho skončím....“ No,nepolíbili by jste jí? Ale mě to zase tak moc nevadí,střih mám a doma si poopravím,co se mi nelíbí.Ke kadeřnici chodím tak 5X do roka,vlasy si už nebarvím a vůbec mě nevadí,že je mám šedivé.Mě se to líbí.V obarvené hlavně to mládí není.

Kobližka

Pozn. red: Text neprošel redakční korekturou

Téma dnešního dne: Chodíte ke kadeřníkovi?

  • Jak často chodíte ke kadeřnici?
  • Barvíte si vlasy? A v salonu, nebo doma?
  • Přinesla jste kadeřnici obrázek a nechala se ostříhat podle něj?
  • Jak výsledek dopadl?
  • Toužila jste někdy po účesu, který nosila nějaká celebrita?
  • Chytla vám špatně barva? Co jste dělala?
  • Chodíte ke kadeřnici jednou za rok?
  • Nechodíte ke kadeřnici vůbec? Proč?

Napište mi, co vás k tématu napadne, budu se moc těšit. Jedna z vás tentokrát získá voňavý dárek, kouzelnou toaletku Cherry Bloom od Yves Rocher (100 ml, edT) v hodnotě 710 Kč:

edt

Pište jako vždy na adresu redakce@zena-in.cz do dnešních 14.30 hodin, předmětem e-mailu je KADEŘNÍK. Předem děkuju!

Reklama