Známých mužů z českého showbusinessu, kteří se hlásí k homosexuální orientaci, jsme se zeptaly, jestli „kopou" za to, aby měli gayové a lesbičky možnost uzavírat manželství.

Dušan Chrástek, stylista

5bec19115487fobrazek.pngFoto: Instagram/dusan.styling

Já jsem si vždy žil krásný život, nikdy jsem se nenechal zatěžovat předsudky druhých. Já popravdě potom nějak zvláště nebažím. Kdybych chtěl být ženatý, tak už bych dávno byl. Odjel bych býval do Ameriky uzavřít sňatek. Čím jsem starší, tím méně je to pro mě důležité. Samozřejmě bych ale přál lidem, kteří po tom tolik touží, aby měli tu možnost a užili si to se vším všudy. Je pravdou, že mít v občanském průkazu napsané registrovaný mi přijde ponižující. Takže jsem pro schválení.

Jan Musil, moderátor

5bec19f6622fcobrazek.pngFoto: Instagram/musilhonza

Ano, samozřejmě, že jsem pro.

Mario Kameník, návrhář NosimTrenky.cz

5bec1ac59521eobrazek.pngFoto: Instagram/mario_maru_k

Jako gay samozřejmě toto rozhodnutí podporuji. Jsem s přítelem 12 let a z toho tři roky zasnoubený. Registrovat se jako auto nechci. Právně mi tato registrace nic nepřinese. Registrace neřeší společný majetek, společné daně a ani dědictví. Na co tedy tuto registraci? Bez ohledu na to, že je pouze jedno místo k registraci na okres. My to máme 110 km, náš soused 4,5 km.

Reklama