Říká jedna a druhá zase neříká, že své kučery musí krotit. To je pro nás ženy typické. Vždycky chceme, co nemáme, a děláme všechno možné, abychom toho docílily.

A tak je to i s těmi vlasy. Hladkovlasé závidí kučeravým, a naopak. Ženy s vlnitými, nebo dokonce kudrnatými vlasy si stěžují, že vypadají stále stejně, že se jejich bohatá hříva těžko krotí, vlasy jsou přesušené, nepoddajné a je jich zkrátka všude moc. Jejich narovnávání je velice zdlouhavé, nákladné a s nepříliš valným výsledkem.

Proti nim mají ženy s rovnými vlasy vlastně výhodu. Můžou mít obojí.

Během krátké chvilky se podle jejich mínění nudný, málo bohatý, málo žensky vyhlížející účes promění k nepoznání v sexy nadýchanou zvlněnou kštici. Stačí, když si vezmou na pomoc různá  „udělátka“, jako jsou natáčky, skřipce, kulmy, krepovačky atd.

Co na vlny říkají módní trendy?

Je to s nimi jako na houpačce. Jednou přejí vlnám, podruhé hladkým, aby to bylo vyvážené. Ale navzdory trendům je třeba vědět, že mírně zvlněné účesy působí velmi žensky, změkčují rysy tváře, a tím působí mnohem lichotivěji.

Komu nejvíc sluší?

Na to není úplně jednoznačná odpověď. Záleží na tvaru obličeje a samozřejmě střihu. Každému typu tváře sluší něco jiného, ale vlny proporce dobře vyváží. Třeba trojúhelníkový obličej s úzkou bradou by měl soustředit vlny kolem dolní čelisti, aby vyplnily chybějící objem.

Ostré rysy tváře určitě zjemní zvlnění kolem celého obličeje. Určitě budou lichotit tvářím oválným a souměrným. Kulaté obličeje by měly vlny soustředit spíš na temeno, aby se opticky protáhly.

No řekněte upřímně, která z nás by si něco takového nepřála? Takže máme vlastně dobrou zprávu pro „kudrnky“ a pro ženy s vlasy rovnými vlastně také:

Dnes už není problém vytvořit si dokonale zvlněný účes v domácích podmínkách.

Vytvořte si trendy účes u vás doma!

Ať už je vám blízký romantický styl, či raději volíte spíše sportovní, vlnám se rozhodně nevyhýbejte a užijte si tento aktuální vlasový trend naplno a bez obav. Umělecký ředitel sekce Philips péče o vlasy, Andy Uffels, vybírá z aktuálních trendů několik účesů, které si můžete vytvořit doma a zároveň pečovat o své vlasy.

Videa, stejně jako step by step návody, jsou k dispozici na www.philips.cz/e/pece-o-vlasy/

Reklama