Jasně, na švédském blešáku v Upsale nesmím v létě žádnou sobotu chybět. Už to mám vychytané.
Dřív jsem chodila brzo, abych o něco nepřišla, nyní chodím pozdě, když lidi balí, protože někteří se věcí zbavují, dál je už s sebou netáhnou, a buď je rozdávají, nebo je chtějí vyhodit. A já pak jezdím v lyžařských botách Dalbello, mám bezvadné nové brusle atd.
Chodit tam pravidelně, seženete, co potřebuje, starožitnosti, sklo, nábytek, sedačku na kolo, helmu apod., od A po Z. Někdy je to na blešáku přímo container fynd a perly.
Slabost mám pro hezké květináče a rámečky na fotky, ale už to nesmím domů tahat, musím se krotit, nebo bych zanesla byt a není to kam dát. Byt je už údajně „přebuchtěný".
Takže to vnáším do bytu tajně, nenápadně, všechny ty skvosty z blešáku.
Škoda to tam nechat, už skoro zlozvyk, nebo snad Babička Boženy Němcové?
 
A síť jejich second handů Myrorna je bezvadná v tom, že stačí zavolat auto, odvezou od vás věci a něco z toho nebo vše, nevím přesně, jak to je, jde na charitativní účely.
Lidi jsou zvyklí do Myrorny (neboli k Mravencům) nosit tašky s věcmi, které doma nepotřebují.
 
Nemůžu říct, že bych vyloženě milovala věci z druhé ruky, ale něco opravdu stojí za to a ona i nová věc je po jednom nošení a vyprání vlastně už starý hadr".
 
Martina
Milá Martino,
děkuji za první příspěvkovou vlaštovku.
Tak cizí blešák vám závidím. Tam se asi dají najít věci, které z pohledu místních třeba nestojí za nic, ale našinec v nich dokáže objevit novou" hodnotu.
Já jsem byla třeba v bazaru ve Finsku a nakoupila jsem si tam několik starých publikací o historických kostýmech.
Reklama