„Mít, někde mít svůj kout…“ zpívá se v jedné písni a já jí dávám zapravdu. Každý z nás má občas potřebu být sám. Mít nějaké místečko, kam si zaleze a přemýšlí třeba o „nesmrtelnosti brouka“. I ten největší extrovert občas potřebuje klid, natož člověk samotářský, melancholický a hloubavý..

Takovým jsem byla dítětem. Vystačila jsem si sama. Žila jsem si ve své fantazii a bylo mi tak dobře. Hlavně ve chvílích, kdy mi někdo ublížil. Nebo lépe řečeno, kdy jsem se cítila ublížená. A k tomu stačilo „málo“. Zrada kamarádky, zlomyslnost kluků, zkrátka nespravedlnost světa… V takových chvílích jsem si vzala kytaru, zalezla do zahradní boudy pod lesem a skládala písně. Byly teskné, romantické a metaforické. Do těch písní jsem vkládala svůj smutek pubertální holky a cítila se osvobozeně. Nikomu jsem je nepřehrávala ani nezpívala, byly jen moje a dodnes si pamatuji zlomky těch naivních textů o pampeliškách a pomíjivém životě jejich stříbrných hlav, které se rozletí do povětří. Byly to krásné časy.

alone

I dnes mám občas ráda samotu. Být jen sama se sebou a svými myšlenkami. Nejsou to bůhvíjaké filozofické úvahy, které se mi honí hlavou, spíš nechám jen tak proudit „starosti“ všedních dnů, a tím relaxuji. Když jdu na procházku se psem nebo si vyjedu na koni. Jen tak krokem do lesa: Ideálně na podzim nebo v předjaří. To mě „přepadají“ ta krásná období melancholie, kterým se vůbec nebráním. Když k tomu jemně prší, nikde ani živáčka, jen ticho, dešťové kapky tiše ševelí a slyším jen kroky svého koně. Takhle si čistím hlavu.

Jak vy, milé ženy-in? Jste rády občas samy?

  • Kam si „zalezete“? Máte svůj kout, kde je vám dobře a můžete si popřemýšlet?
  • Je to u vás doma, nebo někde v přírodě?
  • Jak často samotu vyhledáváte?
  • Je u vás chvilka „jen pro sebe“ vzácností, nebo si ji vždycky musíte prosadit?
  • Ve kterých chvílích jste nejraději sama? Jak si dokážete samotu vychutnat?
  • Čím si nejlépe pročistíte hlavu?
  • Jste spíš introvert, nebo extrovert?
  • Byla jste samotářské dítě, nebo spíš společenské, které se samoty bálo?
  • Změnila jste se, nebo ve vás kus dítěte zůstalo?

Napište mi. Na vaše příspěvky se moc těším na adrese: redakce@zena-in.cz

A na co se můžete těšit vy?

Za svůj příspěvek můžete získat knihu, kterou si samy vyberete. Tentokrát odměníme dvě čtenářky

Prostírání, polštáře a spol. Křížkovou technikou pro šikovné ruce a Rájem rozhlednovým pro cestovatelky

knihy

Prosím, napište název knihy, kterou byste v případě vítězství chtěly mít.

Reklama