Někdo má štěstí, když má šťastnou rodinu. Tak jako čtenářka Tina5, která nám poslala další příspěvek.

Přeju, ať je vám doma s manželem a dceruškami pořád tak hezky.


Milá redakce, děkuji za velmi zajímavé téma. Nestíhám číst všechny příspěvky, protože dvě dcerky marodí a se dvěma za chviličku vyrážíme sáňkovat, ale večer, až uložím všechny princezničky, usednu a dočtu. Přemýšlela jsem, co je to závislost. Je-li člověk závislý, nechá se ovládat. Jeden čas jsem si myslela, že jsem závislá na kávě a pomalu jsem zjišťovala, že počet hrníčků s kávou převyšuje počet čajů, tak jsem si řekla dost a kávu na čas vysadila. Ale přiznávám, že nyní si ráda jednu či dvě kávy denně dopřeji.

Taky jsem jeden čas si ráda dala sklenku vína a když jsem měla pocit, že se už moc těším na víno, řekla jsem si dost a rok a půl jsem si k alkoholu občas opravdu jen přivoněla, když měl někdo domácí slivovici, ale neochutnala.

Taky skoro denně chodím na ž-nku, mám tu své kamarádky, s několika ž-inkami jsem se setkala osobně.

Jím ráda, moc ráda a miluju sladké. Ale chci se líbit svému muži i sobě i po tolika porodech i ve svém věku, tak si sladkůstku dopřeji občas, více mlsám ovoce a ono to taky jde. A přidám pohyb, spojím příjemné s užitečným a navíc se cítím úúúžasně hned několikrát, dokopala jsem sama sebe zvednout se a hýbat se, spálím nějaké kalorie, pokud jde o pohyb venku, žijeme skoro na horách, tudíž samý les a kopec - prostě nádhera, hlava úžasně vyčištěná a dojdem-li s holčičkama až nahoru na kopec a máme-li kousek tvrdého chleba či mrkev pro koně, je to paráda.

A na čem jsem závislá skutečně? Na úsměvu svého muže, na jeho krásných očích, na jeho pohlazení, na tom úžasném pocitu, když se smím schovat v jeho náručí, na chvílích, kdy se spolu smějeme, na chvílích, kdy řešíme těžké situace, který život přináší a víme, že máme jeden druhého, na rošťáckých a šibalských úsměvech našich dětí, na to mluvení jeden přes druhého, co bylo ve škole, co se šustlo tam a tam, koho paní učitelka pochválila ať ve škole či v hudebce, protože to strašně moc rychle utíká, snažím se užít každý den, každý okamžik.

Ono když se rozhlédnu kolem sebe, není samozřejmé mít rodinu, svoji šťastnou rodinu.

Přeji všem krásný den a každý den aspoň kousek toho štěstíčka, to myslím, je zdravá závislost, denně náruč štěstí pro každého.

Tina5

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Tématem dnešního dne je: Na čem jste závislá?

  • Jste závislá taky na kafi, nebo na něčem jiném (seriály, nakupování, sex...)?
  • Bez čeho si svůj den nedovedete představit?
  • Jak fungujete, když svou závislost nemáte?
  • Vadí vám, že jste závislá, chtěla byste to nějak omezit?

Prosím, příspěvky už neposílejte! Kolem čtvrté hodiny se dozvíte, která z vás za svůj příspěvek získá balíček výborné kávy CARTE NOIRE.

kafe

Reklama