Už jste slyšeli, že vlasy jsou korunou Našeho zdraví? Ne, tak dobře poslouchejte nebo vlastně čtěte.

V našich vlasech se prý odráží náš život tedy lépe řečeno styl našeho života: prostředí ve kterém žijeme, jak se stravujeme, jak sportujeme, zda trpíme depresemi, nemocemi, zda dobře spíme ….., ale také se na nich pozná i to jak o sebe dbáme, jestli se barvíme (a barvu doplňujeme), chodíme na trvalou atd.
A jelikož je to většinou jedna z prvních věcí na kterou se díváme, když se s někým seznámíme nebo s ním prostě jenom mluvíme, chtěla jsem Vám poradit pár tipů a triků jak o vlasy pečovat a hýčkat je, aby na nich nebylo vidět to, co nechceme, aby ostatní viděli a naše vlasy byly opravdu tou pověstnou korunou a my ji mohli hrdě nosit.

Začneme mytím vlasů.
Jedni odborníci uvádějí, že vlasy se mají mýt jednou týdně, druzí zase říkají, že dvakrát týdně. Podle mne je každý člověk jiný, a proto by si měl vlasy mít tak často jak potřebuje a jak to vyhovuje jemu a jeho vlasům. Nejdůležitější věcí u mytí hlavy je správné a dobré opláchnutí. Můžeme mít sebelepší šampon, ale když ho nedostatečně vymyjeme z vlasů může nám způsobit svědění hlavy nebo dokonce vyrážku.
Mokré vlasy bychom měli rozčesávat velmi opatrně, jelikož jsou choulostivější než suché. Hřeben by neměl mít ostré špičky a měl by mít velké rozestupy mezi zuby a měl by být čistý. Každý člověk by měl mít svůj hřeben.

Také bychom neměli zapomínat na zastřihávání konečků a občas dopřát vlasům i nějakou tu omlazovací kůru. V našich prodejních sítích je jich v nabídce již dost, ale pokud nechcete utrácet své peníze, tak Vám nabízím několik receptíků a rad z mé soukromé sbírky.

Proti lupům:
Asi 100g celeru nakrájíme na kostičky a zalijeme 1l studené vody. 30 minut povaříme na mírném ohni a dalších 30 minut necháme ustát. Odvar scedíme a mezitím umyté vlasy jím důkladně opláchneme. (Místo celeru můžeme použít například: heřmánek, česnek, lopuch, cibuli nebo petržel).

Domácí šampón pro namáhané vlasy:
Smícháme 2 žloutky, 1 bílek, (pokud máme suchou pokožku tak přidáme ještě 5-10ml rostlinného oleje), 1 lžička medu, šťáva z jednoho citrónu, vmasírujeme do vlasů a pokožky a důkladně vypláchneme.

Pro zpevnění a lesk vlasů:
Použijeme pivo nebo ocet, záleží na Vás. Část octu nebo piva vmasírujeme do vlasů necháme chviličku působit. Potom vypláchneme a nakonec ještě jednou přelijeme vlasy tekutinou a již neoplachujeme. Nebojte se pachu ten za chviličku vyprchá.

Proti lámání vlasů:
Rozmixujeme jeden banán, naneseme, zabalíme do igelitu, zahřátého ručníku a necháme působit 20 minut. Dobře opláchneme.

Pro měkké a hedvábné vlasy:
125 ml mléka vmasírujeme do vlasů, necháme působit 15 minut a důkladně spláchneme vodou.

Došlo Vám tužidlo a již není čas ho jít koupit? Mám pro Vás tip na domácí tužidlo, které vyrobíte jen z toho co máte doma: 1 lžíce medu, 1 lžíce ovocného octa a 250 ml destilované nebo převařené vody. Med rozpustíme ve vlažné destilované vodě a přidáme ocet. Jemně vmasírujeme tam kam potřebujeme a upravíme jako s normálním tužidlem.

Přírodní osvěžovač barvy vlasů(jen pro tmavovlasé):
Až začnou dozrávat vlašské ořechy, sbírejte jejich zelené slupky (možno i listy), asi ¼ třílitrové lahve naplňte slupkami, přidejte např. 1 dcl vodky (nemusí tam být), a dolijte vrchovatě vodou. Nechte přes noc v temnu. Druhý den sceďte a přelijte si touto tekutinou vlasy. Oplachovat již nemusíte. Vlasy získají lesk.

Zábal na lámající se vlasy:
1 vejce a 30 ml piva smícháme a naneseme na mokré a umyté vlasy. Necháme působit 15 minut pod igelitem a dobře vymyjeme.

Pro narušené vlasy bez lesku:
Smícháme 30 ml ohřátého olivového oleje s 30 ml citrónové šťávy a naneseme na mokré vlasy. Vlasy zabalíme do igelitu, zabalíme do zahřátého ručníku a necháme hodinu působit. Potom vlasy důkladně vymyjeme.

Zábal na vlasy:
Smícháme dvě lžíce olivového oleje se žloutkem, naneseme na vlasy a necháme působit 30 minut pod igelitem. Důkladně spláchneme. Po umytí vlasů můžeme vlasy ještě přelít citrónovou šťávou, získají tak lesk.

Pokud máte svoje osvědčené domácí tipy na vlasy nebo celé tělo (masky a zábaly apod.) budu jen ráda, když mi je pošlete a já je zařadím do dalšího článku.

Vaše