Už jste slyšeli, že vlasy jsou korunou Našeho zdraví? Ne, tak dobře poslouchejte nebo vlastně čtěte.
A jelikož je to většinou jedna z prvních věcí na kterou se díváme, když se s někým seznámíme nebo s ním prostě jenom mluvíme, chtěla jsem Vám poradit pár tipů a triků jak o vlasy pečovat a hýčkat je, aby na nich nebylo vidět to, co nechceme, aby ostatní viděli a naše vlasy byly opravdu tou pověstnou korunou a my ji mohli hrdě nosit.
Začneme mytím vlasů.
Jedni odborníci uvádějí, že vlasy se mají mýt jednou týdně, druzí zase říkají, že dvakrát týdně. Podle mne je každý člověk jiný, a proto by si měl vlasy mít tak často jak potřebuje a jak to vyhovuje jemu a jeho vlasům. Nejdůležitější věcí u mytí hlavy je správné a dobré opláchnutí. Můžeme mít sebelepší šampon, ale když ho nedostatečně vymyjeme z vlasů může nám způsobit svědění hlavy nebo dokonce vyrážku.
Mokré vlasy bychom měli rozčesávat velmi opatrně, jelikož jsou choulostivější než suché. Hřeben by neměl mít ostré špičky a měl by mít velké rozestupy mezi zuby a měl by být čistý. Každý člověk by měl mít svůj hřeben.
Také bychom neměli zapomínat na zastřihávání konečků a občas dopřát vlasům i nějakou tu omlazovací kůru. V našich prodejních sítích je jich v nabídce již dost, ale pokud nechcete utrácet své peníze, tak Vám nabízím několik receptíků a rad z mé soukromé sbírky.
Proti lupům:
Asi 100g celeru nakrájíme na kostičky a zalijeme 1l studené vody. 30 minut povaříme na mírném ohni a dalších 30 minut necháme ustát. Odvar scedíme a mezitím umyté vlasy jím důkladně opláchneme. (Místo celeru můžeme použít například: heřmánek, česnek, lopuch, cibuli nebo petržel).
Domácí šampón pro namáhané vlasy:
Smícháme 2 žloutky, 1 bílek, (pokud máme suchou pokožku tak přidáme ještě 5-10ml rostlinného oleje), 1 lžička medu, šťáva z jednoho citrónu, vmasírujeme do vlasů a pokožky a důkladně vypláchneme.
Pro zpevnění a lesk vlasů:
Použijeme pivo nebo ocet, záleží na Vás. Část octu nebo piva vmasírujeme do vlasů necháme chviličku působit. Potom vypláchneme a nakonec ještě jednou přelijeme vlasy tekutinou a již neoplachujeme. Nebojte se pachu ten za chviličku vyprchá.
Proti lámání vlasů:
Rozmixujeme jeden banán, naneseme, zabalíme do igelitu, zahřátého ručníku a necháme působit 20 minut. Dobře opláchneme.
Pro měkké a hedvábné vlasy:
125 ml mléka vmasírujeme do vlasů, necháme působit 15 minut a důkladně spláchneme vodou.
Došlo Vám tužidlo a již není čas ho jít koupit? Mám pro Vás tip na domácí tužidlo, které vyrobíte jen z toho co máte doma: 1 lžíce medu, 1 lžíce ovocného octa a 250 ml destilované nebo převařené vody. Med rozpustíme ve vlažné destilované vodě a přidáme ocet. Jemně vmasírujeme tam kam potřebujeme a upravíme jako s normálním tužidlem.
Až začnou dozrávat vlašské ořechy, sbírejte jejich zelené slupky (možno i listy), asi ¼ třílitrové lahve naplňte slupkami, přidejte např. 1 dcl vodky (nemusí tam být), a dolijte vrchovatě vodou. Nechte přes noc v temnu. Druhý den sceďte a přelijte si touto tekutinou vlasy. Oplachovat již nemusíte. Vlasy získají lesk.
Zábal na lámající se vlasy:
1 vejce a 30 ml piva smícháme a naneseme na mokré a umyté vlasy. Necháme působit 15 minut pod igelitem a dobře vymyjeme.
Pro narušené vlasy bez lesku:
Smícháme 30 ml ohřátého olivového oleje s 30 ml citrónové šťávy a naneseme na mokré vlasy. Vlasy zabalíme do igelitu, zabalíme do zahřátého ručníku a necháme hodinu působit. Potom vlasy důkladně vymyjeme.
Zábal na vlasy:
Smícháme dvě lžíce olivového oleje se žloutkem, naneseme na vlasy a necháme působit 30 minut pod igelitem. Důkladně spláchneme. Po umytí vlasů můžeme vlasy ještě přelít citrónovou šťávou, získají tak lesk.
Pokud máte svoje osvědčené domácí tipy na vlasy nebo celé tělo (masky a zábaly apod.) budu jen ráda, když mi je pošlete a já je zařadím do dalšího článku.
Vaše
Nový komentář
Komentáře
Není, není, stačí jen vědět jak na to a mít tu správnou výživu. Já jsem asi před půl rokem objevila DonnuHair forte, nabídla mi ji paní v lékárně, zpočátku jsem tomu moc nevěřila, ale říkala jsem si, že naposled teda něco zkusím a super, byla jsem mile překvapenáá. Od teď mi doma nikdy nechybí. Vlasy jsou mnohem pevnější, nelámou se a hlavně tolik nepadají.
Ťapina: Kopřivy byly dobré. Taky už to nedělám
. Nejhorší pro mě je, když vidím dceru, jak příšerně si rozčesává dlouhatánské vlasy (kondicioner nesnáší) a vlasy má krásné, nezničené.
Mně se osvědšil nejvíce zábal z ricinového olele se žloutkem. Je to dobré na posílení vlasů, pro lesk a dokonce se po tom méně vlasy mastí.
sarobrouk: ono se to vejce nesmí umývat moc teplou vodou
Ale celer proti lupům, hmm, to by nemuselo být nic hrozného.
Některé recepty jsou tak pracné, že bych se s tím nedělala - no vlastně bych se dneska asi nedělala s ničím. Ale dřív, když mě to ještě bavilo, tak jsem po těch kopřivách měla fakt lepší vlasy.
Vajíčko jsem dostávala z vlasů asi týden a smrad z něho asi taky tak dlouho. Už nikdy víc.
Kdyz jsem mela jeste dlouhe vlasy, pouzivala jsem tak 2x do mesice zabal z olivoveho oleje, zloutku a citronu- vlasum to prospivalo a s vymyvanim jsem nemela zadne potize.
Já můžu těžko soudit, jaké vlasy mají ty, které sem píšou. Co ale můžu posoudit je rozdíl mezi kondicionérem koupeným a přírodním...ono když jsem měla vlasy do pasu, musela bych toho kondocionéru vyplácat celou lahvičku, abych vůbec něco poznala. A jelikož moje vlasy patří mezi "uzavřené", tak mi průmyslové výrobky nijak nepomůžou - na vlasy mi nechytá naprosto nic. Takže používám heřmánek, citrón nebo ocet a občas žloutkový zábal s olejem. A můžu říct, že pomůžou...
A pro padající vlasy by tu rada nebyla? Vypadnou a nedorostou.
Na kožním doktorka tvrdí, že na jaře vlasy vždycky víc padají. Jenže to samé tvrdí i na podzim. V zimě zase, že chybí vitamíny, v létě za to může slunce, tak nevím. Nemá někdo babskou radu, jak padání zastavit?
Já si oplachuju vlasy lipovým květem nebo heřmánkem, to je pro změnu na zesvětlení. A občas si naplácám na hlavu bílý jogurt s troškou medu
. Banány jsem ještě nezkoušela, ty raději spapám
. A kámoška si barvila vlasy odvarem z červené řepy
já teda nevim, ale když existuje tolik přípravků (v různých cenových relacích), proč bych si měla na hlavu plácat vejce a česnek. jednou jsem si udělala olivový zábal a pak jsem ten olej smývala 3x šamponem. tudíž ve výsledku jsem si ty vlasy spíš namáhala než jim pomohla
Zuzy: je to ta Věrka...
i ve vlasove kosmetice preferuju prumyslove vyrobky
...kazdy preferuje neco jineho a je fakt, ze kdo vi , co je v tech samponech
a ani nemyslim, ze by to byla nejaka uspora pro finance, sampony, ztuzovace, vlasove kury stoji sice nejake penize, ale vydrzi pekne dlouho...banany by asi vysly draz
ale nic ve zlym, verko
Zuzy: Tak si kup za stovku kondicionér s banánovou vůní, to bude o hodně lepší
My jsem doma kdysi používali na lesk a na ztmavnutí kopřivy, ale teď už jsem líná se s tím připravovat. Škoda, fungovalo to skvěle a zadarmo
Lucylle: ale zevnitř
Ja se taky nekdy tuzim pivem
Maminka mi casto proplachovala vlasy octovou vodou,krasne se pak leskly
Olivovy olej si taky nekdy davam(hlavne na konecky)
A pivo nebo citron jsou skvely tuzidla a fakt ty vlasy pak vubec nesmrdi,to vyprcha!Jako male mi teta vzdycky zapletala copanky,abych mela vlnity vlasky a tuzila to predtim pivem
A vlasky orechy barvi uzasne,kamaradka tak mela krasny tmavsi odstin a lesk.
Verko