5b0fda0606d5bobrazek.jpg
1) Stmelí vás to

Možná jste už slyšela o takzvaných přechozených vztazích. Ti dva jsou spolu už dlouhou dobu, ale jejich partnerství se nikam nevyvíjí, stagnuje. A tak se začnou nudit a hledat štěstí jinde. S dítětem je ale všechno jinak. Vztah (pokud je zdravý) nabere dech a přehoupne se do další dimenze. Jasně, rodičovství není vždy selanka, ale má pořád více pozitiv než negativ.

2) Poznáte, co znamená milovat

Jste bezdětná a myslíte si, že víte, co znamená milovat někoho bezmezně, z celého srdce? Musíme vás zklamat. Až s dětmi teprve zjistíte, že jste předtím měla slušné rezervy. Lásce k nim se žádná jiná nevyrovná. Je nekonečná a bezpodmínečná. Příroda má zkrátka dobře vymyšlené, jak zajistit přežití druhu.

3) Stanete se bohyní

Mateřství není jen o vaší lásce k miminku. Funguje to i opačně. Pro potomka budete zpočátku středobodem Vesmíru a tato nepostradatelnost mu pár let vydrží. A když se vám podaří zdárně přečkat pubertu, bude se k vám i v dospělosti s láskou vracet. Maminka je totiž jen jedna.

4) Stoupnete v jeho očích

Není nic víc, než dát muži potomka. Pokud to není nenapravitelný idiot, bude si vás po porodu mnohem více vážit a také vás mnohem více milovat. Už nikdy nezmizíte z jeho života, zůstanete navždy matkou jeho dítěte. A to už něco znamená. Výhra to není jen za předpokladu, že se rozejdete ve zlém. Ale proč hned malovat čerta na zeď, že?

5) Můžete se vymlouvat

Odříct schůzku, na kterou se vám nechce, přijít někam pozdě, mít ve společnosti ušpiněné tričko – nic z toho vám jen tak neprojde, vysloužíte si minimálně úšklebek. Ale jen co porodíte dítě, všechno se jako mávnutím kouzelného proutku změní. Lidé začnou být (až na některé bezdětné výjimky) mnohem shovívavější. A tak toho můžete sem tam využít a své děti mít jako alibi. Co si budeme povídat, občas vám to ušetří nejednu nepříjemnost.

6) Přestanete řešit prkotiny

Nečilte se a rovnou si sebekriticky přiznejte, že občas se necháte unést, a některým věcem přikládáte až moc velkou důležitost. Samy si dosaďte, které to jsou. S dětmi si srovnáte žebříček hodnot. Když budou spokojené ony, budete i vy. 

7) Je to prostě nejvíc!

Nepochybně jste už od některé z kamarádek či příbuzných slyšela, že není nic víc, než mít dítě. Možná jste si tehdy někde za rohem poklepala na čelo a pronesla cosi o „vykojené fanatičce“. Že vůbec nemluvila z cesty, ba naopak, měla pravdu, ale zjistíte až v jedné jediné chvíli. Když porodíte své vlastní dítě. Bez přehánění. Tenhle pocit ale bohužel není přenositelný. Kdo nezažije, nepochopí. Takže vám nezbývá nic jiného, než to prostě risknout. Směle do toho, ať je příští rok na Den dětí zase o pár oslavenců více!

Čtěte také:

Uložit