Centrum komplexní péče v Dobřichovicích pořádá 5. dubna od 8.30 hodin III. ročník benefiční konference pro laickou i odbornou veřejnost s názvem Mít, či nemít dítě? Pokud na tuto akci zavítáte, poznáte mnoho zajímavých lidí, seznámíte se s krásným prostředím Dobřichovického CKP, které leží na kopci mezi stromy s ohromujícím  výhledem. Přijdete do blízkého styku s kontroverzními lidskými příběhy a zaplacením poplatku můžete podpořit Živou radost- obecně  prospěšný projekt pro přirozenou a vědomou  cestu k rodičovství.

Na otázky ohledně semináře odpovídá Hana Sladká, fyzioterapeutka a vedoucí programů CKP, jedna z koordinátorek celé akce.  

hana

Centrum komplexní péče Dobřichovice pořádá další ročník semináře. Jakým směrem je laděný tentokrát?  
Letošní ročník konference jsme pojmenovali Mít, či nemít dítě? Konference bude benefiční, získané prostředky budou vloženy na transparentní účet obecně prospěšného projektu Živá radost. Letos jsme se rozhodli rozšířit obecnou rovinu vnímání. Chceme bořit mýty, že starosti s početím řeší pouze ženy. Chceme upozornit na to, že i muži mají své problémy. V moderovaném rozhovoru se zaměříme i na dvojici mladých žen, které měly odvahu sdílet své přání mít dítě.

Pro koho jsou Vámi nabízené informace určené? 
Na své si přijde jak odborná, tak laická veřejnost. Konference je určena pro všechny zájemce o tématiku přirozeného početí. Je určena pro páry, kteří uvažují o přirozené cestě za vytouženým potomkem. Je i pro muže a ženy, kteří se svobodně rozhodli dítě nemít. Stejně tak si na své mohou přijít i odvážní jedinci, kteří přijali skutečnost, že dítě mít nemohou. Touto otevřenou cestou bychom chtěli, aby každý jedinec dostal příležitost získat nadhled nad vlastním příběhem. Na loňském ročníku vzniklo bezpečné prostředí, ve kterém byl dobrovolný prostor ke sdílení svých pocitů či příběhů. Loňská účastnice Veronika se svěřila se svými dojmy: „Vyzkoušela jsem všechny možné metody pro to, abych otěhotněla – zatím neúspěšně. V průběhu konference jsem si uvědomila několik podstatných věcí - především o sobě, a velmi za to děkuji. Myslím, že to byl jeden z nejdůležitějších dní v mém životě, a touhu po rodině rozhodně nevzdávám.“

lektor

Na které lektory se tentokrát návštěvníci mohou těšit? 
Zájemci se mohou těšit na MUDr. Helenu Máslovou, odbornici v oblasti psychogynekologie, MUDr. Vladimíra Kubíčka, předního českého androloga, který napsal populárně naučnou publikaci „Penis – rádce nejen pro muže“. S Mgr. Jitkou Holubcovou otevřeme téma spokojenosti se sebou samým. Budeme se věnovat kraniosakrální osteopatii s Alexandrou Masnerovou. Společnost pro psychosomatickou podporu léčby neplodnosti zastoupí Bc. Haasová a Mgr. Machová, organizaci Na počátku představí N. Křehová a Mgr. Mozorová. 

Přišlo mi velmi zajímavé a zároveň osvětové téma „Děti a registrované partnerství“. Cítíte v této oblasti slabé místo naší společnosti? 
Toto téma můžeme brát hodně kontroverzně. Pokud ale současná společnost přijala skutečnost přirozeného soužití párů stejného pohlaví, bude se muset dříve či později postavit čelem k otázce, jak je to s dětmi těchto párů. Na konferenci zazní moderovaný rozhovor dvou žen, které se nyní nachází v období vztahu, kdy uvažují o dítěti. Rozhovor povede Mgr. Iveta Kučerová, zakladatelka projektu Živá radost. 

Také mě zaujal termín hormonální akvárium. Domnívám se, že  naše veřejnost netuší, o jak velký problém se jedná, souhlasíte s tímto názorem?
Hormonální akvárium je dokumentární film, který vypráví o koloběhu antikoncepční pilulky a jejím vlivu na lidské tělo a změny pohlaví u ryb. Souhlasím s názorem, že antikoncepční pilulky předepisované bez koncepce mohou být velkým problémem nejen individuálním, ale i společenským.

Děkuji za rozhovor a všechny čtenářky, které téma zajímá, srdečně zvu na konferenci!

Reklama