bráškové

To jsem ještě nebyla na světě a moje maminka měla plné ruce práce s mými dvěma sourozenci. Járovi byly čtyři roky a Mirkovi dva.

Mirek byl živel, který pořád něco vyváděl a jak se říká šili s ním všichni čerti, ten starší to za něj odnášel, ale přesto ho měl moc rád.

Hráli si v pokojíku v domku, kde naši tenkrát bydleli, zatímco maminka vytírala schody. Už měla hotovo a venku před domkem vylila kbelík, když slyší staršího Járu zoufale volat: „Maminko pomoc!“ Zvedla oči k oknu a krve by se v ní nedořezal, když spatřila Mirka, jak visí po hlavě z okna (asi tři metry vysoko). Dilema jestli chytat pod oknem nebo běžet nahoru vyřešila slova Járy: „Honem, já už ho neudržím...“

Běžela nahoru, schody brala po dvou a v pokojíku zatím statečně držel starší mladšího za nohy, aby nevypadl. U okna stála židle, po které Mirek na okno vylezl. Maminka prý pak dlouho seděla, brečela a tiskla kluky k sobě.

Dodnes nemá ráda, když jsou otevřená okna a v místnosti je malé dítě, a i já otevírám okna na větračku a máme na nich samozřejmě pojistky.

Petra

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Napište nám na redakční e-mailovou adresu: redakce@zena-in.cz svoje zajímavé postřehy a zábavné příběhy a historky, které jste s dětmi nebo se sourozenci prožili. Svoje texty můžete doplnit i jejich obrázkem.

Těšíme se na vaše příspěvky, které budeme v průběhu celého dne zveřejňovat, a ty nejzajímavější samozřejmě odměníme. Dnes je ve hře šampon Activ F Dr. Hoting od firmy Schwarzkopf s knížkou Intimní dobrodružství jedné londýnské prostitutky od Belle de Jour, a sérum Activ F Dr. Hoting od firmy Schwarzkopf s knížkou od Roberta L. Wolkeho Co Einstein vyprávěl svému holiči.

Reklama