Několikanásobný držitel hudebních cen Zlatý slavík a diváckého ocenění TýTý, Karel Gott, dnes slaví pětasedmdesáté narozeniny! Otec čtyř dcer se ale do důchodu naštěstí nechystá, na podzim vyráží na turné. Máme se na co těšit!

Rodák z Plzně stále oslovuje několik generací fanoušků, milují ho naše babičky, maminky a jejich dcery a vnučky. Pamatuji si, že jsem kdysi vyslala svou babičku s její kamarádkou na koncert Karla Gotta. Pro ně to byl úžasný kulturní zážitek i přesto, že koncert trval přes tři hodiny. „Zůstaly jsme až do konce, bylo to neuvěřitelné, jaký výkon podal, a mezi jednotlivými písničkami nás bavil svými příběhy,“ schválila si vystoupení před několika lety má babička.

Karel Gott, který se vyučil elektromontérem, má na kontě takové hity, jako je Lady carneval, Dám dělovou ránu, Když muž se ženou snídá, Kávu si osladím nebo Včelka Mája. Držitel osmatřiceti Zlatých slavíků je velmi populární v Německu a má fanynky po celé Evropě i jinde. „Vzpomínám si, že na koncertě bylo spoustu ruských fanynek, které mu neustále nosily k pódiu květiny a pugéty,“ zavzpomínala ještě má ostravská babička.

Populární zpěvák má s manželkou Ivanou dvě malé dcery, dvě dospělé dcery má z předchozích vztahů. Je také dvojnásobný dědeček.

Mistře, přejeme vám všechno nejlepší, hodně zdraví, a ať jste tu s námi ještě mnoho dalších let!

Pojďme si poslechnout dva z jeho hitů:

Reklama