Karel-Vagner-do-textu-i-seznam.jpg
Foto: Profimedia

Narodil se 22. března 1942 v Praze. Dětství strávil v pražských Kbelích. Vyučil se nástrojářem a dostal pracovní místo v Čakovicích. V mládí se věnoval hlavně atletice a fotbalu. Utrpěl však pracovní úraz, po kterém ukončil svou sportovní kariéru. Na vojně začal hrát na kontrabas, což ho přivedlo k hudbě. Po návratu z vojenské služby vstoupil na Pražskou konzervatoř a hru na kontrabas studoval profesionálně. Hrál v několika skupinách jako Greenhorns, Hroši Jana Spáleného, posléze v orchestru Karla Duby.

Jako hudebníka má asi většina populace Vágnera zafixovaného díky spolupráci s Evou Pilarovou či Hanou Zagorovou, se kterou nazpíval legendární píseň „Hej mistře basu“. Zároveň se mu dařilo jako autorovi. Píseň „Holky z naší školky“, která vznikla ve spolupráci se Stanislavem Hložkem, se stala nejprodávanějším singlem v československé historii. A to téměř s milionem a půl prodaných nosičů.

Karel Vágner se rozhodně nenudil ani v osobním životě. Má celkem šest dětí se třemi ženami. Nejstarší se jmenuje rovněž Karel. Je podnikatelem a manželem známé české modelky Simony Krainové.

Druhý nejstarší Jakub původně studoval stejně jako jeho otec hru na kontrabas, avšak místo profesionálního hudebníka se rozhodl pro dráhu sportovního rybáře a rozhodně udělal dobře. Úspěchy slaví po celém světě. Nedávno také do světa vypustil radostnou novinu, že se svou partnerkou, rovněž sportovní rybářkou, čeká rodinu.

Nejmladší z Vágnerových synů se jmenuje Josef a odmala šel v jeho šlépějích. Věnuje se muzice a vystupuje v muzikálech. Dnes Josef úspěšně ztvárňuje mnoho rolí v muzikálech, jakými jsou Muž se železnou maskou, Angelika, Tři mušketýři, Dracula, Bídníci, Kleopatra, Mata Hari či Mýdlový princ. A vystupuje v předních muzikálových divadlech Broadway, Hybernia, Kalich, Karlín a Semafor. Má dvě děti s manželkou Marlene, která má německý původ.

Potatila se i první z Vágnerových dcer, která dostala jméno Tereza. Studovala na The English College in Prague – anglickém gymnáziu. Ve školním roce 2008 byla přijata na uměleckou akademii v Texasu ve Spojených státech, kde studovala zpěv, tanec, herectví, hru na klavír a skladbu. V červnu 2014 absolvovala se samými jedničkami bakalářský obor Marketingová komunikace a public relations na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy. Již jako desetiletá vystupovala v českém muzikálu Bídníci a v tomto odvětví i zůstala

Ani dvě nejmladší jablíčka nepadla daleko od stromu. Barbora Vágnerová studovala čtyři roky na Taneční konzervatoři. Odmaturovala na hudebně-dramatickém oboru Pražské konzervatoře a nyní studuje činoherní herectví na Akademii múzických umění v Praze. Je členkou kočovné divadelní družiny Ductus Deferens. Anna Vágnerová je profesionální baletkou a tanečnicí. Její domovskou scénou je Slovenské národní divadlo v Bratislavě.

Zdroje: Profimedia, Karel Vágner - životopisČSFD - Karel Vágner zajímavostiJakub Vágner, Josef Vágner - oficiální stránky, Instagram dětí Karla Vágnera