Kéž bych poslechla rodiče a nejdřív dostudovala školu, říká otevřeně dvaadvacetiletá Iveta, která si během studií vdala a následně si se svým manželem pořídila potomka. Optimistické vize však až moc brzy vystřídaly dny plné slz a stresu. Její manžel si totiž našel jinou a založil s ní rovněž rodinu…

Nečekané zvraty umí našimi životy pěkně zamíchat. Někdy dříve, jindy později. Těžko říct, co je lepší. V mládí si člověk snadněji přizpůsobí, rány se lépe hojí. Ale zase si je neseme po celý další život.

Mladičká Iveta se vždy dobře učila, a tak nikdo ani na chvíli nepochyboval, že by hodila za hlavu možnost jíst na vysokou školu. Po maturitě udělala přijímačky na medicínu.

woman

Zdroj fotografií: www.shutterstock.com

  • Rodina byla nadšená a na svou dceru náležitě pyšná. Bude to paní doktorka!

Jenže hned v prvním ročníku se Iveta zamilovala. Ve studiu sice nepolevila, ale doma oznámila, že se bude vdávat. Nemusí, ale chce.

Rodiče se jí snažili sňatek rozmluvit, ale s dospělou dcerou neuděláte nic. A tak byla svatba. Velká svatba.

Přibližně za rok se pak mladému páru narodila kouzelná holčička. Iveta své těhotenství před rodiči dlouho tajila, věděla, že dostudovat tak náročnou školu v této situaci může být problém. A že jí rodiče říkali, ať se založením rodiny nespěchá. Ale stalo se.

  • Radost z vnučky kupodivu přehlušila lítost z toho, že jejich dcera zanechala dočasně studia. Babička s dědou pomáhali, jak mohli.

Vše vypadalo téměř idylicky,“ usmívá se hořce Iveta, která už několik týdnů zažívá obrovské zklamání a bol. Její manžel nejenže si našel milenku, ale pořídil si s ní i dítě! „Nejdřív jsem tomu vůbec nevěřila,“ svěřuje se mladá žena, „i když se ke mně nějaké klepy donesly.“

Nedala na sobě nic znát. Nechtěla se vyptávat. I tak si prý manžel jednoho večera sbalil věci a odstěhoval se k nové rodině.

Nyní chodí mladá maminka po úřadech, zařizuje rozvod a snaží se pro své dítě vybojovat to, na co má nárok.

Přečtěte si také:

Reklama