S Radkovou editací jsem vyfasovala i chvalně známý zápis z porady. No nevím, jak obstojím v takové konkurenci. Jsem totiž osoba nesmělá a tichá, kterou klepy, nemístné narážky a dvojsmysly vůbec nezajímají.

Teprve tady mi docvaklo, proč ráno přišla Saša tak nasupená. Přičítaly jsme to její nechuti vstávat s kuropěním (na Vinohradech je to kolem deváté hodiny), pravá příčina vyšla najevo až mnohem později. Ani se nepochlubila, že to ráno vzala přes Radkovu kancelář v naději, že sklidí ovace za svou sukni. Radek se rád dívá na dívčí kolínka…ale místo poklony se dočkala „lichotky“, že má nohy jako špalky.  Saša si to vyložila po svém, že je tlustá, načež odpálkovala Klárčinu nabídku na reportáž z Gastro festivalu.

Já nevím, proč se nechá tak vytočit. Přece co se škádlívá… Zapomněla, že Radkův způsob dvoření ustrnul v dobách základky, kdy tahal holky za copy a k nohám jim pouštěl myši na setrvačník. Jejich vřeštění pro něj bylo rajskou hudbou a možná i afrodiziakem.

Pojďme dál. Poprvé jsme měli poradu bez Jakuba, který poslal témata e-mailem s tím, že nějak nestíhá. Něco na tom bude. Je tam už od pátku a ještě se nedostal k tomu, aby nakrmil své koně. Co tam, sakra, dělá, když jeho prvním tématem byly „Neshody při sexu“? To brzy, řekly jsme si potutelně my holky a Radek přisadil varování, že by se nám naše posmívání nemuselo vyplatit.

Pojďme už ale na první téma týdne.

Pondělí:

Saša přišla s místy, kam bychom se v životě chtěly podívat, a dodala, že ona touží po tibetském klášteře. Radek se vžil do té představy a položil záludnou otázku, jestli ví, proč tam nesmí ženy. Náboženské důvody na mysli určitě neměl, to si můžete být jisté.

Úterý:

Navrhla jsem Babince, dámské srazy a dýchánky a Radek si okamžitě na jeden takový, kde se zřejmě ocitl nedopatřením, vzpomněl, a dosud prý nepochopil, jakým systémem se ženy mezi sebou baví, když jedna druhé skáče do řeči a každá se chce prosadit na úkor druhé.  My víme své, že?

Středa:

Lucka si vybrala čtenářské foto-téma Kde všude usnuly vaše děti, když ne v postýlce. Děti a zvířátka jsou vděčná a vyloženě ženská témata, která patří k nejoblíbenějším.

Čtvrtek:

Přímo se nabízí téma Valentýn, a měl připadnout na Radka. Jenže on dává přednost májovému líbání pod rozkvetlou haluzí a pojal by ho po svém. Všech se nás zeptal, koho máme nejraději: Samu sebe nejmenovala žádná z nás. Takže Radkovi blízké téma „sebeláska“ si nechá na jindy, protože má fofry se stěhováním redakce, které nás vbrzku čeká, a editaci přenechá jiným i tentokrát.

Obětovala se Saša, která má v rukávu spoustu známých osobností a celebrit, které podrobí valentýnskému výslechu. To bude jistě zajímavé.

Pátek

No a co dáme Kubíčkovi? Uznaly jsme, že „Neshody v sexu“ těsně po Valentýnu zavánějí provokací, a vybrali jsme jeho další návrh. Lehce negativistický pohled na léčení. Léčivé fujtajbly. Jakou nejodpornější medicínu jste užívaly, jakou nejnepříjemnější diagnostikou jste prošly. Možná už má Jakub vlastní zkušenosti s místními mastičkáři. Ještěže si můžeme o víkendu trochu odfrknout.

Na závěr mi dovolte jednu malou příhodu, která je důkazem Radkovy šlechetnosti. Když Lucka rozvinula téma maminky na vozíčku, opět se Radek chytil iniciativy a pochlubil se příhodou, kdy se v pánské sprše v Praze 4 Podolí nabídl nahému vozíčkáři, že ho umyje, a divil se, že byl nevybíravě odmítnut.

Nato jsme propukly v hurónský smích a Radek zčervenal ve tvářích.

Reklama