Kamarádka Gábina nás zásobuje jedním tipem za druhým. Naposledy, když jsem psala o tom, jak nejlépe uspat děťátko, mě přivedla na jeden, který mě hodně zaujal a ráda bych se s vámi o něj podělila. Protože i vám může být třeba k užitku.

Absolutně jsem netušila, že existuje nějaká mobilní aplikace pro nejmenší s tolika něžnými melodiemi, které dokážou dítě během chvíle uspat. Co je ale zajímavé, kromě těchto melodií má v sobě i zvuky domácích spotřebičů jako pračky nebo vysavače a nechybí ani zvuk fénu, větráku nebo tlukot srdce. To mě hodně pobavilo. Říkala jsem si: „K čemu to tak může být? U vysavače přece nemůže nikdo usnout?!“ Jak mě ale Gábi poučila, říká se tomu bílý šum, a právě dětem po narození takové zvuky ke spánku opravdu pomáhají nebo je aspoň uklidňují. To ostatně potvrdily hned asi tři další maminky, kterým jejich ratolesti právě díky tomu usínal. ;-) „Díky bohu“, že něco takového už existuje. Představa, že doma celé dny vysávám, aby dítě usnulo, mě dost děsí.  

logo Matky v nesnázích

Takže Gábi, díky moc za tip! Sice ještě nevím, jak zrovna naše miminko bude spát, každopádně aplikaci Baby Sleep Sounds už mám pro každý případ staženou. ;-)

mimi

Zdroj náhledové foto: Radka Pipotová, www.facebook.com/radkapipotovaphotography/?fref=ts

A protože, jak víte, testujeme na sobě, tak jsem si jeden večer melodie a zvuky pustila a za pár minut jsem vytuhla jak mimino.

Čtěte také:

Matky v nesnázích

Matky v nesnázích 2Jsme dvě kamarádky, které otěhotněly téměř ve stejnou dobu. Všechny radosti prožíváme spolu. Rozhodně jsme neobjevily Ameriku a netvrdíme, že víme všechno! Nejsme expertky na mateřství ani těhotenství. Někdy jsme bezradné stejně jako většina prvorodiček. Takže? Testujeme na sobě! Vyzkoušíme, posoudíme, podělíme se a moc rády uslyšíme nejen i vaše tipy, ale třeba i váš příběh!
Pokud jste na to samy/sami (to, kdyby nás chtěli omrknout i pánové) nebo se chcete jen odreagovat, zastavte se k nám!

Reklama