Nosíte v zimě jiné prádlo než v létě? K dnešnímu tématu mě inspirovala nádherná zimní kolekce prádla ovlivněná severskou kulturou. Vzory sněhových vloček, ledových krystalů, ale také tradičních pletenin jsou opravdu kouzelné.

Vždycky, když přijde řeč na teplé prádlo, vybavím si kouzelnou větu z Limonádníka: Noci jsou zde chladné? To abych si vzal teplééé práááádlo. Nepředpokládám, že nosíte bavlněné „tlumiče vášní“´, jak se říkalo za mých mladých let nohavicovým „bombarďákům“, které nám nutily naše maminky. Takové prádélko už nám naštěstí nehrozí, ale možná se přece jenom v chladných dnech trochu zamýšlíte nad tím, zda si vzít tanga, nebo „boxerky“, mít „holá“ záda, nebo si obléknout ještě košilku. Na tom není nic špatného. Zdraví máme jenom jedno, tak  proč se klepat zimou, když se můžeme přiobléknout do slušivého prádla, které nejen hřeje, ale i krásně vypadá.

Většina kolekcí moderního spodního prádla se skládá z několika součástí a různých střihových variant, ze kterých si vybere každá žena podle své postavy. Některé sety spodního prádla nabízí dokonce i doplňky v podobě županů, ponožek, bačkůrek, ale nechybí ani čepice, šály a rukavice se stejným dekorem. Taková soupravička evokuje romantické zimní večery ve vyhřáté horské chatě s hořícím krbem, plápolajícími svíčkami a horkým svařáčkem v ruce.

Podívejte se na ukázky zimní kolekce spodního prádla Marles Dekkers a zasněte se. Možná vás napadne i něco k tématu.

  • Možná si vzpomenete na doby, kdy jste odmítaly nosit teplé košilky, kdy jste ohrnovaly nos nad punčocháči a klidně ukazovaly holá bedra v bokovkách a krátkých bundičkách.
  • Jak je to dnes? Poučily jste se trochu? Nosíte v zimě jiné prádlo než v létě? Čím se přioblékáte?
  • Jste zimomřivá, nebo otužilá? Kterou část těla musíte mít bezpodmínečně v teple?
  • Chodíte i v zimě v tangách, nebo bez podprsenky?
  • Vítáte návrat spodního prádla, kterému se říká jednoduše „body“? Nosily jste ho rády, nebo jste dávaly přednost košilkám.
  • Jak se vám líbí zimní kolekce na obrázcích?

Napište nám. Na vaše příhody, rady, postřehy a diskuze se moc těším na adrese: redakce@zena-in.cz

Na co se můžete těšit vy?

Pět nejrychlejších získá 1000 bodů do věrnostní soutěže a jedna, kterou vylosujeme, získá dárkový poukaz v hodnotě 500 Kč na nákup v obchodech Marks&Spencer.

Reklama