Milá redakce,

u nás doma je tradicí salát a řízek, který nesmí chybět každoročně na našem stole.

Dokonce i náš pes a kočka mají na Štědrý den v miskách řízek, filé a jiné dobroty. Než usedneme ke stolu, tak nesmíme zapomenout zapálit svíčku dědovi, aby byl o štědrovečerní večeři s námi aspoň ve vzpomínkách, když už nemůže být s námi fyzicky. Bohužel.

Nejvíce na tradicích lpí naše máma, jakmile všichni zasedneme, už nikdo nesmí od stolu odejít, i kdyby se mu třeba chtělo sebevíc na záchod nebo si zapomněl kapesník. Máma říká, že kdo opustí stůl během večeře, zaviní, že do roka někdo z rodiny zemře. 

Po večeři si všichni popřejeme a připijeme si šampaňským.

Samozřejmě na Štědrý den nesmí viset vyprané prádlo a taky občas lijeme olovo, když ho od loňska najdeme, a taky zapálíme purpuru.

Já už u našich sice nebydlím, ale na společné večeře velmi vzpomínám a snažím se tyto tradice udržet i přesto, že můj přítel není zvyklý něco takového dodržovat, naštěstí jako správná ženská ho vždycky udržkuju a pak je hodný. 

Nejhorší ale je, že nemáme stromeček. Přítel ho nechce, dokud nebudeme mít děti a že to opadává, že nebude vytahovat jehličky z koberce a umělý stromek je moc drahý.

Tak jsem se zařídila po svém. Mám už větší fikus Benjamin a ten si zdobím místo stromečku. Letos jsem si vyškemrala novou květinovou stěnu na mou sbírku fialek, tak jsem ozdobila květinovou stěnu a opravdu nevypadá to zas tak hrozně.

No, musím jít pracovat, tak přeju hodně zdraví, štěstí a hlavně lásky do nového roku. 

Ivana


Milá Ivano.,
škoda že jste nám neposlala fotografii ozdobeného Benjamina :-).

Je zvláštní, jak často si mladí muži myslí, že ve chvíli, kdy se jim narodí děti, se všechno naráz změní... i oni sami.


DODATEK

Milá redakce benjamína fotku sice nemám, ale mám fotku květinové stěny (Benjamínek je vidět špička pod stěnou), ale ještě neozdobené. Ivana.

Reklama